Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Прокурори долучили докази причетності Мартиненка до мільйонних схем

Прокурори долучили письмові докази у 90 томах у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка, якого підозрюють у розкраданні 6,4 млн євро та 17,2 млн доларів. Загалом у справі 207 томів. Наступне судове засідання — 19 листопада.

Серед найважливішого — десятки долучених томів містять матеріали міжнародної співпраці НАБУ з правоохоронцями Чехії, Швейцарії, Латвії, Австрії та Панами.

Більшість доказів стосуються схеми на НАЕК “Енергоатом”, де, за версією слідства, розікрали 6,4 млн євро. Також прокурори розпочали долучати докази у справі Схід ГЗК, де розікрали 17,2 млн доларів США.

Прокурори долучили банківські документи офшорних компаній, за допомогою яких Швейцарські банки верифікували факти належності саме Мартиненку компанії Bradcrest, а також матеріали, які підтверджують рух коштів на рахунках офшорних компаній, що брали участь у відмиванні коштів.

Прокурор Симків наголосив, що частина грошей, отриманих компанією Skoda J.S від АЕК “Енергоатом”, одразу перераховувалася на рахунки компанії Bradcrest Мартиненка в заздалегідь обумовленому розмірі, а саме 15-20% вартості тендерів і долучив фінансову документацію про рух коштів, які це підтверджують, а також відповідні договори.

Крім того, долучено вилучені під час обшуків електронні носії, що підтверджують факти надання письмових вказівок банківським установам щодо витрачання отриманих “відкатів” на користь Мартиненка то його родини.

Попри те, що сам Мартиненко категорично заперечує свою причетність до компанії Bradcrest, детективи знайшли під час обшуку в його заміському будинку в урочищі “Зелений бір” (село Глібівка у Вишгородському районі Київської області) блокнот його дружини Ганни Мартиненко, де містилися записи щодо компанії Bradcrest.

Прокурори долучили також декілька томів, що містять матеріали вилученого електронного листування між співучасниками злочину.

Ряд томів справи стосувалися тендерних документів, пропозицій  Skoda J S та інших учасників закупівель, а також матеріали аудиторських перевірок, що свідчать про порушення законодавства про закупівлі під час тендерів Енергоатому.

Після засідання Мартиненко зробив заяву про начебто політичне замовлення, яке виконує НАБУ проти нього. Проте хто його замовив — не відповів.

Екс-нардеп надав ухвали із судового реєстру, вказавши, що НАБУ попри направлення справи в суд продовжує розслідувати ті ж самі обставини за той же період.

Однак, його слова не підтвердилися наданими ним же ухвалами, оскільки вони стосуються провадження із закінченням на цифри “153” щодо цього ж періоду та обставин, але вже зовсім іншого фігуранта справи та співучасника Мартиненка — Володимира Святненка.

Це провадження виділили зі “справи Мартиненка”, яка зараз в суді, оскільки Святненко  переховувався та в лютому 2018 був затриманий.

Інша надана Мартиненком ухвала стосувалася вже нової справи НАБУ з номером із закінченням на цифри “08” — це провадження щодо “схеми Мартиненка” починаючи вже із 2014, яке порушили за матеріалами чеських правоохорців, а не 2008-2012 — період, що зараз слухається Шевченківським судом.

Тому надані екс-нардепом документи не підтверджують повторне розслідування тих самих обставин та періодів щодо нього.

На запитання, чи прийде він на допит за запитом Чеської прокуратури 28 листопада Микола Мартиненко відповів, що не бачить підстав з’являтися на допит.

Наступне судове засідання відбудеться 19 листопада о 09.00. Адреса суду — Дегтярівська 31А.

Нагадаємо, загальний обсяг зібраних НАБУ і САП матеріалів становить 207 томів, а це понад 51 тисяча аркушів.

Окрім Мартиненка обвинувачені у справі — С.Перелома, Р. Журило, О. Сорокіна, В. Богданець та В. Васильков.

Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.