Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Президент призначив антикорупційних суддів

Петро Порошенко підписав указ про призначення 38 суддів Вищого антикорупційного суду. Гарантувати їх незалежність у подальшому має Вища рада правосуддя.

Антикорупційний суд повинен запрацювати вже до початку літа. До нього перейдуть усі справи щодо топ-корупціонерів, навіть ті, що вже розглядаються у звичайних судах.

Ще близько року тому Петро Порошенко сам виступав проти ідеї створення антикорупційного суду. Однак згодом таки зареєстрував законопроект, який депутати ухвалили 7 червня 2018.

До списку антикорупційних суддів потрапило 7 кандидатів з переліку тих, кого громадські організації вважають негідними посади антикорупційного суду — Маслов, Біцюк, Воронько, Білоус, Мойсак, Олійник та Чорна.

Трьох із них (Чорна, Воронько та Білоус) розглядали міжнародні експерти та вирішили, що питання щодо їхньої доброчесності зняті.

Загалом у процесі конкурсу міжнародні експерти очистили перелік кандидатів до суду на 40%.

“Це вперше, коли в Україні до відбору суддів залучили міжнародників. Як рельтат вони заветували 42 кандидатів із сумнівними статками та сумнівними рішеннями. Натомість, українська кваліфкомісія залишала на судових посадах і навіть обирала до Верховного суду суддів, які кидали учасників Майдану за грати, та суддів, які не могли переконливо пояснити походження їх статків”, — зазначає голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

“Обрання якісного складу суддів ще не є запорукою незалежності майбутнього антикорупційного суду. Необхідно реформувати Вищу раду правосуддя, яка має очищати суди, у тому числі антикорупційний, від тих, хто не витримає спосус впливом та грошима. Сьогоднішня ВРП уже довела свою неспроможність впоратися із цим завданням, зокрема залишивши на посадах більше 80% суддів Майдану”, — додає Шабунін.  

Для запуску антикорупційного суду необхідно також відібрати працівників апарату суду та провести конкурс на голову апарату.

Наразі тимчасовим головою призначений Олексій Жуков — екс-прокурор ГПУ, пов’язаний із заступницею голови Державного бюро розслідувань Ольгою Варченко.

Вища рада правосуддя оголосила конкурс на постійну посаду голови апарату суду. Термін подачі документів кандидатів — 10 по 25 квітня.