Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Правоохоронний комітет Ради погодив правки, які унеможливлюють незалежну “прослушку” для НАБУ та зберігають недоторканність

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності під головуванням Дениса Монастирського вирішив внести правки в законопроєкт щодо змін до Кримінального процесуального кодексу (КПК), якими Національне антикорупційне бюро (НАБУ) може не отримати самостійну “прослушку”, а депутатська недоторканність зберігається в силі. 

Депутати проголосували за правку, у якій сказано: “Зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж покладається на уповноважені підрозділи органів Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань та органів безпеки у порядку, визначеному законодавством”.

Важливо, що комітет додав непримітну на перший погляд фразу “у порядку визначеному законодавством”. Це означає, що тепер однієї лише норми КПК буде недостатньою для практичного застосування і доведеться чекати прийняття відповідних інших нормативно-правових актів, які можуть спотворити закон. 

“На практиці, це означає, що ніхто не буде виконувати ці прямі норми КПК, що надають “право” на прослушку допоки не буде прийнято додаткове законодавство. Або в іншому випадку, це дає можливість, наприклад, прописати в підзаконних актах, що таке право НАБУ може бути реалізовано виключно через СБУ”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

З великою вірогідністю, такі нормативні акти, які будуть приймати для імплементації закону будуть таємними і суспільство навіть не зможе дізнатися як фактично реалізовуються ці зміни.

Також блокується зняття фактичної депутатської недоторканності, адже комітет “викинув” всі норми, які цього стосувалися. Допоки ці норми будуть в КПК, НАБУ не зможе обшукувати та прослуховувати народних депутатів без їхнього ж рішення. 

За словами Монастирського, депутати мають подати окремий законопроект, яким вони внесуть зміни до КПК щодо депутатської недоторканності. Однак незрозуміло, коли це буде та у якому варіанті. 

“Це означає, що у зал Верховної Ради піде законопроєкт щодо змін до КПК, який буде зберігати депутатський імунітет — НАБУ не зможе їх прослуховувати та обшукувати без 226 голосів депутатів. Очевидно, що сенсу після публічного голосування проводити такі слідчі дії немає, а зняття недоторканності в Конституції виходить було популістичним, адже реальний крок депутати відмовилися зробити навіть на рівні комітету”, — додає Олена Щербан. 

Нагадаємо, на перших своїх засіданнях Верховна Рада IX скликання проголосувала за зняття недоторканності з народних депутатів, що було закріплено в Конституції. Ці зміни набувають чинності з 1 січня 2020 року. 

Однак зміни до КПК (#1009) депутати провалили у першому читанні.