Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Правоохоронна реформа: Раді рекомендують в другому читанні схвалити самостійну прослушку для НАБУ

Сьогодні 18 вересня Комітет парламенту з правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді в другому читанні ухвалити законопроект №1009, який стосується змін в кримінально-процесуальному кодексі. До парламенту його вніс президент України Володимир Зеленський.

Зокрема, пропонується надати дозвіл Національному антикорупційному бюро (НАБУ) і Державному бюро розслідувань (ДБР) самостійно проводити “прослушку”. Досі це здійснюється через Службу безпеки України.

Крім того, цей проект закону скасовує так звані “правки Лозового”– обмеження терміну досудового розслідування до оголошення підозри. Запропоновані зміни також передбачають дозвіл слідчим і прокурорам призначати експертизи, а стороні захисту (адвокатам) – самостійно залучати експертів. Скасовується також державна монополія на експертизи у кримінальних справах.

Правоохоронний комітет ради погодив ці зміни до другого читання.

Водночас експерти ЦПК звертають увагу, що президентський законопроект передбачав норму, яка дозволяла не відпускати корупціонерів “під заставу”. Зараз при корупційних злочинах суд зобов’язаний визначити розмір застави, коли обирає взяття під варту. В такому разі корупціонери виходять із СІЗО, сплачуючи заставу. Існує низка випадків, коли після її сплати вони навіть залишали країну. 

Саме тому в проекті була пропозиція надати суду право суду не обирати заставу як запобіжний захід – у випадку підозри в тяжкому або особливо тяжкому корупційному злочині. Однак профільний комітет не схвалив цю норму.

“Дивує, що депутати “Слуги народу” не підтримали норму про заставу. Хоча пропонував її саме президент Зеленський, без якого більшість з них не отримала б свій депутатський мандат”, – наголошує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Законопроект також скасовує обмеження слідчих дій щодо народних депутатів, але не одразу після набрання чинності як пропонував президент, а  лише із 1 січня 2020 року – до цього часу правоохоронцям все ще не можна буде прослуховувати та обшукувати народних обранців.