Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Потенційна заступниця керівника апарату ВАС незаконно нараховувала собі 400% премій та приховує майно чоловіка

Судова адміністрація хоче призначити на посаду заступника керівника апарату Вищого антикорупційного суду Оксану Літвінову, яка перемогла у конкурсі. Раніше вона була керівником апарату Апеляційного суду Київської області, де незаконно нараховувала собі та своєму заступнику космічні премії у розмірі до 400%. 

Конкурс на посаду заступника керівника апарату Антикорсуду проводила Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вищій Раді Правосуддя. 

Наразі кандидатка проходить спеціальну перевірку. Якщо ж її зрештою призначать на цю, одну з ключових у ВАС, посаду, то вона матиме доступ до конфіденційної інформації та розпорядження фінансовими ресурсами суду.

“Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) мало б перевірити декларацію Літвінової під час спецперевірки після того, як вона стала переможцем конкурсу на посаду у ВАС. Наразі невідомо, чи НАЗК знайшло порушення, однак цей орган уже давно себе дискредитував через те, що закривав очі на грубі порушення в деклараціях топ-чиновників. Встановлені НАЗК порушення могли б не допустити Літвінову до цієї відповідальної в Антикорсуді посаді”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Щодо Літвінової навіть здійснювалося дисциплінарне провадження  про неналежне виконання посадових обов’язків, коли вона працювала в Апеляційному суді Київської області. 

Згідно з відомостями сайту Державної судової адміністрації, під час проведення планового аудиту були виявлені грубі порушення Літвінової. 

За нашими джерелами, Літвінова протягом 2017-2018 років нараховувала собі та своєму заступнику Оксані Зельдич, яку без конкурсу перевели в апарат ВАС, премії від 100-400%. 

У той же час секретарям судових засідань та помічникам нараховувалося лише 25-50%, а іноді вони взагалі залишалися без премій. За вказаними фактами, збори суддів Апеляційного суду Київської області оголошували  недовіру Літвіновій. 

Окрім того, Літвінова приховує активи  чоловіка у своїй електронній декларації за 2018 рік. 

По-перше, вона не зазначила його доходи, вказавши, що він “не надав інформацію”. Це тягне за собою повну перевірку її декларації.  

По-друге, Літвінова не задекларувала адвокатське бюро “Літвінова”, власником і директором якого є її чоловік. 

Також, відповідно до даних з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, чоловік Літвінової від серпня 2018 року є іпотекодержателем на 85 тис. дол. Проте ця інформація не відображена у декларації дружини в розділі “Грошові активи” як кошти позичені третім особам. 

Також у розділі “Видатки та правочини суб’єкта декларування” не зазначено сам правочин з придбання права вимоги за кредитним договором.

Більше того, з урахуванням залишків грошових активів сім’ї Літвінових станом на кінець 2017 року та доходів за 2018 рік, у них просто не вистачило б коштів, щоб перекупити борг у розмірі 85 тис. доларів. Адже 2018 року сім’я придбала автомобіль Volvo С70 2012 року випуску за пів мільйона гривень. 

Що стосується автівок сім’ї, то Літвінова в деклараціях за 2015, 2017 та 2018 роки  не вказала правочинів на купівлю чи продаж DAEWOO FSO Lanos TF69Y 2008 року, MAZDA 6 2007 року та Volvo X90 2013 року.