Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Подати свою декларацію та розсекретити декларації решти керівників СБУ. ЦПК звернувся до нового керівника служби

Новий виконувач обов’язків Голови Служби безпеки України Іван Баканов повинен скасувати незаконний “секретний” порядок декларування керівництва СБУ, а також оприлюднити їхні декларації. Крім того він повинен задекларуватися й сам.

Центр протидії корупції звернувся до нового очільника СБУ з проханням виконати вимоги антикорупційного законодавства, яке зобов’язує всіх публічних співробітників СБУ подавати електронні декларації.

Указ про призначення Баканова першим заступником Голови СБУ був опублікований на сайті президента 22 травня. З того часу Баканов ще не подав свою декларацію кандидата на цю посаду.

За інформацією журналістів, голова СБУ Василь Грицак з 27 травня перебуває у відпустці, а обов’язки голови СБУ виконує Іван Баканов.

Ми просимо нового очільника не починати свої перші кроки в СБУ із продовження ганебної практики приховування декларацій керівництва СБУ від суспільства.

Щоб “розсекретити” декларації керівників СБУ, Баканов як тимчасовий очільник відомства крім подачі власної відкритої е-декларації повинен:

 1. Скасувати рішення державного експерта з питань таємниць №9/10456 від 20.10.2016 року про віднесення до державної таємниці інформації, що міститься у деклараціях особового складу СБУ та в повідомленнях про суттєві зміни майнового стану.
 2. Скасувати тимчасовий порядок отримання та зберігання електронних декларацій співробітників СБУ, затверджений заступником голови СБУ Олегом Фроловим 06.11.2016 року (можливо на даний час вже є якісь інший порядок щодо отримання та зберігання електронних декларацій).
 3. Зобов’язати подати електронні декларації голову СБУ та його заступників, а також решту керівництва, як того вимагає Закон.

Крім того, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має затвердити порядок подання декларацій “таємними співробітниками”.

Відповідно до вимог Закону України “Про запобігання корупції”, електронні декларації повинні подавати голова СБУ та його заступники, начальники підрозділів Центрального управління СБУ та їхні заступники, начальники регіональних управлінь СБУ та їх заступники, слідчі та керівники слідчих підрозділів СБУ.  

Винятком є лише оперативні співробітники та їхні керівники, які безпосередньо займаються оперативною або контррозвідувальною роботою. Такі працівники СБУ мають подавати непублічні декларації у визначений НАЗК спосіб.

Підкреслюємо, що ЦПК просить відкрити декларації лише керівництва СБУ, імена якого відомі і не вимагають цього від секретних агентів чи людей, які воюють на Сході України.

Зараз у СБУ незаконно засекретили навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента.

Таку практику в СБУ запровадили за 10 днів до дедлайну подачі перших е-декларацій за 2015 рік. СБУ вирішило, що всі їх співробітники є “таємними” та не повинні подавати відкриті е-декларації.

Відомство незаконно створило свою так звану “власну систему” декларування, виділивши декілька комп’ютерів, до яких начебто подаються якісь декларації.

Засекречення декларацій та створення цієї системи були “погодженні” з НАЗК. Утім всі ці дії повністю суперечать вимогам як українського законодавства так і міжнародним нормам і практиці Європейського суду з прав людини.

Засекречення декларацій СБУ дозволило приховувати інформацію про свої статки, наприклад, колишньому першому заступнику голови Служби зовнішньої розвідки Сергію Семочку, який до того багато років працював на керівних посадах у СБУ та у якого журналісти знайшли лише нерухомості на понад 8 мільйонів доларів.

Уникав декларування скандальний попередник Баканова екс-перший заступник голови СБУ Павло Демчина. За фактом незаконного збагачення Демчини НАБУ розслідувало кримінальну справу та навіть підготувало підозру.

Центр протидії корупції подав до суду на СБУ через порушення вимог закону. Судови процес триває вже 2,5 роки. Верховний суд погодився з доводами організації, але відправив справу на новий розгляд.