Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Під Верховною Радою “нардепи” розгрібали гори конфіскованих грошей

Антикорупціонери пікетували Парламент з вимогою не ухвалювати законопроект №4057, який дозволить прокурорам конфісковувати гроші у громадян без  вироку суду та без належного слідства.

Щоб продемонструвати, до чого це призведе, активісти в образі народних депутатів-співавторів законопроекту – Пашинського (Народний Фронт) та Вінника (БПП), а також прокурорів та слідчих “ділили” лопатами конфісковані у громадян “гори грошей”.

IMG_7713

Лопати із надписом: “конфіскую без суду та слідства” символізували, що саме таку можливість після ухвалення закону отримають правоохоронці, які під гаслами “повернути награбоване командою Януковичів” насправді отримають дієвий інструмент тиску та узаконеного грабежу громадян та підприємців у всій країні.

DSC_9893

“Прикриваючись популістичними гаслами, одіозні народні депутати хочуть дати можливість правоохоронним органам до вироку суду та без належного слідства конфісковувати гроші у громадян, – стверджує Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції, – Фактично це породить свавілля в конфіскації майна прокуратурою”.

DSC_9902

У середу на профільному правоохоронному комітеті народні депутати намагатимуться внести в проект закону №4057 правки, які ніби-то мають привести законопроект у відповідність до європейських та міжнародних стандартів. Але насправді, лише узаконять нову рейдерську схему для прокурорських та допоможуть Януковичам легалізувати своє майно через Європейський суд з прав людини.

“Навіть за умови конфіскації активів Януковичів за такою недолугою правовою процедурою справа буде програна в Європейському  суді з прав людини, оскільки провідні міжнародні організації виступили з жорсткою критикою цього законопроекту, – стверджує Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ. – Мало того, це дозволить адвокатам Януковичів та їх поплічникам говорити про політичні переслідування в Україні та зняття санкцій ЄС”.

Висновки міжнародних організацій, зокрема представництва ЄС в Україні, посольства США, Міністерства юстиції США та ОБСЄ однозначні – – закон виправити зараз у відповідності до міжнародних стандартів неможливо. Зокрема Рада Європи наголосила на тому, що такий законопроект суперечить конвенції з прав людини, що черговий раз підтверджує можливість розблокування санкцій щодо високопосадовців часів Януковича закордоном у разі його прийняття.

Автори проекту закону  про конфіскацію до винесення вироку суду (коли склад злочину не доведено  в суді) свідомо викривили міжнародні стандарти щодо конфіскації активів з очевидною метою – виправдати бездіяльність та професійну нездатність правоохоронних органів повернути в державну власність арештовані активи поплічників Януковича тими правовими інструментами, які уже передбачені національним законодавством.

Будь-які подібні зміни до законодавства про конфіскацію майна без проведення ретельного аналізу експертів ЄС чи Ради Європи є неприйнятними.

В останні місяці Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію (проекти 2540a, 2541a, 3040), що були в числі зобов’язань української влади в контексті Плану дій візової лібералізації.
Ухвалення нового закону порушує зобов’язання в рамках ПДВЛ.