Окружний адмінсуд може повернути в конкурс до Вищого антикорупційного суду сумнівних кандидатів

Заветований міжнародними експертами кандидат до Вищого антикорупційного суду Тарас Заєць намагається визнати недійсним ветування сумнівних претендентів до антикорсуду, а також повернутися до конкурсу самому.

Про це стало відомо із порталу судової влади. Тарас Заєць подав 2 позови до скандального Окружного адміністративного суду Києва.

Перший позов стосується скасування регламенту Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), а другий — рішення ГРМЕ про ініціювання ветування кандидата.

8 лютого суддя Окружного адміністративного суду Києва Любов Маруліна  ухвалила до розгляду позов щодо скасування Регламенту ГРМЕ.

У разі скасування Регламенту ГРМЕ не тільки сам Заєць, але і всі сумнівні кандидати, заветовані ГРМЕ, зможуть знову претендувати на посади антикорупційних суддів.

“Наслідком скасування Регламенту Громадської ради міжнародних експертів стане знищення результатів місячної роботи незалежних міжнародних експертів”, — пояснила керівник юридичного відділу Центр протидії корупції Олена Щербан.

“Якщо суд скасує увесь регламент — це автоматично означатиме нелегітимність роботи ГРМЕ та нівелює всі рішення ухвалені на основі Регламенту. Це як “принцип доміно” — коли падає одна цеглинка і руйнується весь механізм. У результаті скасування регламенту ГРМЕ можуть бути визнані нечинними усі рішення ГРМЕ про ініціювання ветування кандидатів, а отже недоброчесні та непрофесійні кандидати можуть повернутися до конкурсу”, — додала Щербан.

Окружний адміністративний суд призначив перше засідання у справі на 13 березня 2019 року.

Нагадаємо, завдяки роботі Громадської ради міжнародних експертів із конкурсу до Вищого антикорупційного суду вибуло 42 сумнівних кандидата або майже 40% зі 113, які перед цим успішно склали тестування.

Серед заветованих кандидатів — суддя Святошинського районного суду міста Києва Тарас Заєць, який брав участь у “справах Майдану”. У лютому 2014 року він обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щодо учасника масових акцій протесту. Проте не повідомив про це у декларації доброчесності за 2016 рік.

Окружний адміністративний суд, який розглядає позови судді Зайця, відомий одіозними рішеннями щодо відсторонення від виконання обов’язків міністра Уляни Супрун, поновлення на посаді екс-глави Державної фіскальної служби Романа Насірова, забороною Майдану та численними індульгенціями фігурантам справ НАБУ.

У рамках судової реформи з ОАСК не був звільнений жоден суддя, попри те, що більшість суддів є фігурантами численних скандалів у ЗМІ щодо наявності необґрунтованих статків.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Новий рекорд: петиція про скасування “правок Лозового-Іонушаса” зібрала 25 000 голосів лише за годину. Наступна ціль – 100 000 підписів
ЦПК закликає президента подати законопроєкт про повне скасування “правок Лозового-Іонушаса”: ОП з другої спробу опублікував петицію
В ОП з вигаданих причин відмовилися реєструвати петицію ЦПК до Зеленського про повне скасування “правок Лозового-Іонушаса”. ЦПК буде подавати петицію вдруге

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності