Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Одеський суд повністю виправдав мера Труханова у справі заводу “Краян”

Малиновський районний суд Одеси повністю виправдав міського голову Одеси Геннадія Труханова і його поплічників, обвинувачених у заволодінні 92 млн грн під час купівлі міськрадою будівель заводу “Краян” за завищеною вартістю.

Прийняття такого рішення судом, попри придбання мерією будівель у 43 рази дорожче від їх початкової ціни, обумовлено визнанням значної кількості доказів обвинувачення недопустимими. Суд вважає, що детективами НАБУ порушувалися вимоги процесуального закону при проведенні ряду процесуальних дій.

“Виправдання Труханова в Одеському суді було прикрою незворотністю. Іншого рішення від цього суду ми і не очікували. Але головне наразі — добитися справедливої апеляції в антикорупційному суді”, — коментую членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Кравченко та Валентин Мусіяка просили для Труханова 12 років позбавлення волі, його заступнику Павлу Вугельману та адвокату Ігорю Кравченку — 11 років. Іншим фігурантам справи просили дати від 7 до 10 років ув’язнення. 

Також прокурори просили застосувати до усіх обвинувачених заборону займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування протягом 3 років з конфіскацією майна. 

Прокурори матимуть 30 днів на оскарження вироку до Апеляційного суду Одеської області. Натомість, якщо апеляційний суд не встигне розглянути справу до 5 вересня, справа перейде до Апеляційної палати Антикорупційного суду.

Цікава обставина, що в Апеляційному суді Одеської області працює батько голови колегії суду, який слухав справу Труханова, Сергія Черевка. 

Нагадаємо, 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купили приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн — у 43 рази дорожче, ніж за 3 місяці до того їх придбала “фірма-прокладка”.

З початку 2019 року суд надав справі шаленого темпу, відкладаючи інші провадження. Проте потреба прокурорів САП зміни обвинувачення унеможливила винесення вироку ще весною. 

Згідно з обвинуваченням, сума коштів, якою заволоділи фігуранти внаслідок купівлі за значно завищеною ціною будівлі “Краяну”, визначена вдвічі меншою — не 185 млн грн, а 92 млн.

Це зробили для того, щоб спростити обвинувачення, прибравши з нього аргумент про недоцільність купівлі будівлі для Одеської мерії. Саме цей аргумент могли б розбити в суді.