Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Нова кваліфкомісія суддів та вирішальне слово міжнародникам: Рада проголосувала за судову реформу

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №1008, який пропонує повністю перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів України (ВККС) та створити етичну комісію. Остання зможе ініціювати питання про звільнення недоброчесних членів Вищої ради правосуддя, ВККС та суддів Верховного Суду. 236 народних обранців підтримали судову реформу. 

Так, законопроєкт повністю перезавантажує ВККС, яка рекомендувала недоброчесних суддів до Верховного Суду та провалила кваліфікаційне оцінювання служителів Феміди.  Формування нової комісії відбудеться за участі міжнародних експертів, які матимуть вирішальний вплив. 

“Ключова роль експертів-міжнародників в оновленні ВККС наштовхує на оптимізм. Саме міжнародні експерти вплинули на те, що до Вищого антикорупційного суду не  потрапили недоброчесні кандидати, які ухвалювали скандальні рішення або не могли пояснити походження своїх статків”, — коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Крім цього, згідно із законопроєктом, буде створено Етичну комісію при Вищій раді правосуддя — орган, який відповідає за призначення та звільнення суддів, їх покарання за дисциплінарно проступки.

Етична комісія буде складатися із 3 членів ВРП та 3 міжнародних експертів. Вона зможе ініціювати питання про звільнення недоброчесних членів ВРП, ВККС та суддів Верховного Суду. 

Члени ВРП, які входитимуть до складу етичної комісії, не зможуть заблокувати її роботу, оскільки перевага в комісії буде за міжнародними експертами. Своєю чергою, трьох голосів міжнародних експертів буде достатньо для прийняття рішень комісії.

Таким чином, нові призначення до ВРП не відбуваються без позитивного висновку етичної комісії. 

“Реальна судова реформа неможлива без перезавантаження Вищої ради правосуддя. Однак для цього потрібні зміни до Конституції, що значно довше впроваджувати. Однак саме етична комісія допоможе принаймні очистити ВРП від найбільш негідних її членів. Адже в етичній комісії вирішальний голос також у міжнародників”, — зазначає Галина Чижик. 

Рішення про звільнення недоброчесних членів ВРП та ВККС, суддів Верховного Суду прийматимуться не самою ВРП, як це пропонувалось в початковій редакції законопроєкту, а на спільному засідання ВРП та міжнародних експертів. Подання етичної комісії може бути відхилене тільки тоді, якщо за це проголосувала більшість на спільному засіданні, за умови, що це підтримало 2 з 3 міжнародників. 

Також депутати підтримали правки, які захищають незалежність нової оновленої ВККС від нереформованої ВРП. Кваліфкомісія сама буде затверджувати свій Регламент. 

Своєю чергою, депутати не підтримали люстрацію для голів і заступників ВККС та Державної судової адміністрації. 

Перезавантаження ВККС має відбутись впродовж 3 місяців з моменту опублікування підписаного президентом закону.