Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Нічого не пам’ятають про розслідування: суд допитав слідчих у справі Шабуніна

Сьогодні в Дніпровському суді міста Києва відбулося чергове судове засідання у справі проти голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Суд допитав двох слідчих, які розслідували справу Олександра Чеберяка та Олександра Ковальчука.

Обоє не змогли пояснити, де знаходиться документація, на основі якої здійснювалися медичні експертизи у справі.

За словами слідчого Олександра Ковальчука, саме він отримав тимчасовий доступ до медичних документів блогера-провокатора Всеволода Філімоненка в закладах охорони здоров’я. Частину документів слідчий отримав у самого провокатора. Доля цих документів йому не відома.

Інший слідчий Олександр Чеберяк також не зміг пригадати, як і кому повернули медичні документи після експертизи та де вони перебувають наразі.

Натомість, прокурор Дмитро Руснак фактично надавав Чеберяку підказки про те, як відповідати на запитання, що обурило адвокатів Віталія Шабуніна.

Під час засідання слідчі також не відповіли на запитання про те, на підставі яких доказів вони змінили кваліфікацію справи із звичайних тілесних ушкоджень середньої тяжкості на ті ж ушкодження, але завдані журналісту для перешкоджання його діяльності.

Також обоє слідчих вказали на те що не перевіряли медичну документацію, надану Філімоненком, як і документи, що підтверджують його професійну журналістську діяльність.

Нагадаємо, що на початку судового розгляду у січні 2018 року адвокати Шабуніна заявили про відсутність медичних документів, які лягли в основу медичних експертиз та визначення рівня тілесних ушкоджень, завданих Філімоненку. У матеріалах справи були відсутні оригінали медичних документів. Також у самій експертизі містяться взаємовиключні речі  — говориться про травми з різних сторін обличчя, і в праву, і ліву.

За даними медичної експертизи, перелом, який слідчі кваліфікують як “середньої тяжкості ушкодження”, був виявлений медиками лише через 12 днів після інциденту.

Окрім того, медексперт, що робив експертизу та засвідчив “тілесні ушкодження середньої тяжкості” — Давид Валіахметов — неодноразово готував сумнівні висновки судово-медичної експертизи. Він робив експертизи Роману Насірову та навіть “відмазував” вбивцю.

Наступне засідання суду відбудеться 16 квітня у Дніпровському районному суді м. Києва (вул. Кошиця, 5).

 

***

Читайте більше про справу Шабуніна: https://goo.gl/cqfrAo   

Хронологія справи: http://bit.ly/2LmuEQq