Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

НАЗК та кваліфкомісія прокурорів врятували Холодницького від відповідальності за порушення в декларації

У п’ятницю 13 вересня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) після засідання і обговорення закрила провадження за скаргою Центру протидії корупції (ЦПК) щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького за порушення в декларації.

Холодницький вніс в декларацію менший на 25 тисяч грн дохід від продажу майна, ніж отримав насправді, зазначив недостовірну інформацію щодо коштів на банківському рахунку і не вказав, що позичав кошти третім особам. Загальна сума недостовірних відомостей за 2016 рік — 135 тисяч грн. Ті ж самі порушення допущені Холодницьким й 2017 року.

Усі ці порушення виявило Національне агентство з питань запобігання корупції. Однак НАЗК встановила ці порушення вже після того, як спливли строки притягення Холодницького до відповідальності, подарувавши йому амністію. 

Перевірку щодо Холодницького проводив член КДКП Валерій Архіпов, який взагалі не побачив дисциплінарного проступку у зазначених порушеннях. Він заявив, що керівник САП просто допустив помилки під час заповнення декларації за 2016 рік, а у 2017 продублював інформацію, адже був впевнений, що порушень не було.

Як виявилося, сам Холодницький у своїх поясненнях члену КДКП сказав, що не зрозумів законодавства “через відсутність сталої практики його застосування”.

“Профпридатність антикорупційного прокурора, який не вміє заповнювати декларації, викликає великі сумніви. Фактично Холодницький повинен притягувати до відповідальності тих, хто бреше в декларації, а виявляється, що він не розуміє законодавства”, – каже заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан. 

Щербан запропонувала провести атестацію Холодницького, аби впевнитися, що він може нормально виконувати свої функції як антикорупційний прокурор.

Проте КДКП закрила провадження щодо керівника САП через збіг строків притягнення до дисциплінарної відповідальності — на це є лише рік від вчинення порушення. Але члени КДКП проводити атестацію також не захотіли.

Ситуація з Холодницьким ще раз підтверджує необхідність перезапуску НАЗК та КДКП, що передбачається проголосованими Верховною Радою у першому читанні законопроектами. 

Нагадаємо, рік тому КДКП, незважаючи на грубі порушення в діях Холодницького, замість звільнення, покарала його лише доганою. Перевірка проводилася через скандальні “акваріумні плівки”, на яких вдалося зафіксувати низку дисциплінарних порушень керівника САП. Натомість, прокурорська комісія прийняла дуже маніпулятивне рішення.

Крім того, у 2017 році КДКП також “пробачила” Холодницького за інше порушення. Активісти скаржилися до КДКП через те, що керівник САП навмисно пропустив строк подачі до суду позову, про повернення державі газових родовищ, які належать компанії Миколи Злочевського — колишнього міністра екології часів Януковича. Тоді кваліфкомісія прокурорів не побачила дисциплінарного проступку в діях Холодницького, через якого держава втратила можливість повернути газові родовища.