Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

НАЗК шукає сумісництво у викладацькій діяльності Сергія Лещенка

Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє народного депутата Сергія Лещенка на сумісництво та конфлікт інтересів.

Про це НАЗК повідомило у своєму запиті до Центр протидії корупції, який наприкінці 2015 року залучав Сергія Лещенка до підготовки та викладання антикорупційного курсу для студентів Києво-Могилянської Академії.

“У Національному агентстві з питань запобігання корупції здійснюється моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та інших обмежень у діяльності народного депутата україни Лещенка Сергія Анатолійовича, зокрема, стосовно дотримання ним обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності” – йдеться у запиті НАЗК.

Лист НАЗК про Лещенка

Агентство звернулися до громадської організації по контракт з Лещенком, за яким він отримав 9 тисяч гривень за свої лекції у Могилянці.

Водночас, у НАЗК не поспішають перевіряти декларації чиновників та шукати конфлікт інтересів за зверненнями ЦПК. Так, від початку роботи Агентства громадська організація надіслала до НАЗК 20 звернень, 12 з яких стосувалися перевірки електронних декларацій чиновників, 7 – ознак конфлікту інтересів. За результатами їх опрацювання жодної повної перевірки декларацій НАЗК проведено не було.

Окрім того, НАЗК не побачило конфлікту інтересів у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, відомство якого розслідувало кримінальне провадження з виведення за кордон 40 млн доларів його товаришем-нардепом Ігорем Котвицьким, а також не побачило конфлікту інтересів у діях голови НКРЕКП Дмитра Вовка, який ухвалив нову формулу розрахунку оптової ціни на електроенергію, що збільшило прибутки групи компаній “Інвестиційний капітал Україна” (ІCU), де Вовк працював до призначення на державну службу.

НАЗК взагалі не спромоглося перевірити дотримання вимог антикорупційного законодавства колишнім заступником Міністра охорони здоров’я Шафранським.

“Відписки, які ми отримуємо від НАЗК, свідчать про вибірковість та упередженість їх роботи. НАЗК досі не затвердили порядок повної перевірки декларацій, а отже на сьогодні Корчак і Радецький не перевірили жодної з сотень тисяч електронних декларацій, в тому числі – Петра Порошенка, де він не вказав іспанську віллу. Утім, це не завадило Корчак виплатити собі 180 тисяч зарплати та по 140 тисяч зарплати іншим членам Агентства”, – коментує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції результати роботи НАЗК.

Раніше ЗМІ повідомляли про “замовність” перевірки НАЗК декларації Лещенка, зокрема, мова йшла про те, що у листопаді минулого року заступник голови НАЗК Руслан Радецький отримав від Адміністрації Президента завдання скласти протокол на Сергія Лещенка щодо покупки квартири в центрі Києва.

У грудні 2016 року НАЗК заявило, що народний депутат отримав подарунок у вигляді знижки на квартиру, вартість якого у тисячі разів перевищила мінімальну заробітну плату депутата, і склало адміністративний протокол про адмінпорушення.

Порядок повної перевірки декларацій, в рамках якого НАЗК мало б перевіряти придбання Лещенком квартири в Києві і контракт з Центром протидії корупції, досі не затверджений.