Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

НАЗК підіграло Мартиненку у кримінальній справі проти нього

Національне агентство з питань запобігання корупції підіграло екс-нардепу Миколі Мартиненку, що допомогло вивести незручного прокурора з його справи.

В агентстві закрили очі на очевидні порушення в діях заступника Голови кваліфкокомісії прокурорів Віктора Шемчука, який готував висновок про догану прокурору САП Андрію Перову за гримання дверима. Рішення комісії дозволило суду задовольнити його відвід зі справи.

За даними журналістів, раніше дружина Шемчука на його прохання отримувала гроші від Миколи Мартиненка. Проте, незважаючи на очевидний приватний інтерес, це не завадило Шемчуку ухвалити рішення щодо прокурора у справі екс-депутата. НАЗК ж не побачило реального конфлікту інтересів у діях заступника голови прокурорської комісії.

Про це стало відомо із відповіді НАЗК на звернення юристів Центру протидії корупції.

Минулого тижня суд задовольнив відвід прокурора САП Андрія Перова від справи Миколи Мартиненка. Рішення Кваліфкомісії прокурорів щодо нього було частиною плану захисту Мартиненка. Адже те, що НАЗК не бачить очевидного конфлікту інтересів, лише свідчить про підігрування Мартиненку”, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін.

Нагадаємо, що дії прокурора Перова перевіряв член КДКП — заступник Голови комісії Віктор Шемчук. Однак, як писали ЗМІ, Шемчук, будучи головою федерації  водно-моторного спорту України, 2009 року шукав гроші для фінансування участі української команди водно-моторного спорту в чемпіонаті в США, оскільки є головою цієї федерації.

У цій ситуації його виручив саме Мартиненко, перерахувавши зі своєї офшорної компанії BRADCREST INVESTMENTS S.A. 250 тисяч євро на рахунок компанії дружини Шемчука — UKRAINE SPIRIT INC. До слова, Шемчук 2010 року був народним депутатом України від фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона», яку в той час очолював Мартиненко.

Зауважимо, що Мартиненко підозрюється у заволодінні коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» в розмірі 6,4 млн євро та ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. Весь цей час прокурором у справі був Андрій Перов.

Так, захист екс-нардепа знайшов причину, написавши на Перова скаргу про те, що він начебто гримнув дверима, коли суддя оголосила рішення про повернення Мартиненку закордонного паспорта і дозволила йому поїхати за кордон. Що цікаво, звинувачення щодо прокурора ґрунтувалися лише на матеріалах зацікавленої сторони.