Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

НАЗК хоче звільнити від декларування тисячі правоохоронців та чиновників

Національне агентство з питань запобігання корупції розробило законопроект, яким пропонує дозволити всім правоохоронцям, які відряджаються в зону АТО, не подавати декларації. Також НАЗК пропонує закрити інформацію про населений пункт, у якому декларант володіє майном, та багато іншої інформації, що наразі доступна громадськості.

Центр протидії корупції отримав текст законопроекту, який НАЗК подало на затвердження до Кабінету міністрів України.

Законопроект НАЗК

Відповідно до документу, НАЗК хоче отримати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не лише оперативниками та розвідниками, як це дозволено зараз, а й військовим прокурорам та іншим силовикам, які відряджаються для виконання завдань до військово-цивільних адміністрацій, а також внутрішньо переміщеним особам.

“Це узаконить дозвіл НАЗК приховувати свої декларації не тільки СБУшникам, але й будь-кому з правоохоронців, — стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.  — Це відкриє скриньку пандори та дозволить приховувати декларації тисячам чиновників, які матимуть довідки про те, що є внутрішньо переміщеними особами чи були у відрядженні в АТО. Тепер будь-який прокурор ГПУ чи чиновник Нацполіції, який з’їздить у відрядження в АТО, матиме індульгенцію від подачі декларацій”, — додає він.

Нагадаємо, що наразі активісти судяться з СБУ та військовою прокуратурою. Причиною стало те, що в СБУ раптом вирішили, що  в органі оперативником є кожен: від голови служби до прибиральниці, а військова прокуратура приховала декларації 72 військових прокурорів, у тому числі керівництва, “у якості заходу безпеки”.

Ще одне ноу-хау  проекту — не показувати в публічному доступі декларації займану посаду декларанта або посаду, на яку він/вона претендують. Також у НАЗК хочуть приховати навіть населений пункт, де знаходиться майно декларанта.

НАЗК пропонує приховати посаду та місце знаходження задекларованого майна.

“Така норма закону є серйозною загрозою для роботи журналістів та громадських активістів, адже це ускладнить аналіз декларацій публічних осіб”, — коментує  Олена Щербан, адвокат, член правління Центру протидії корупції. — Різниця вартості будинку в Конча-Заспі та 100 кілометрів від Києва може бути в десятки разів, і закривши цю інформацію від громадськості, НАЗК фактично блокує можливість прослідкувати спосіб життя чиновника”, — додає вона.

Також законопроект передбачає створити у держорганах та державних підприємствах підпорядковані НАЗК спеціальні підрозділи для контролю та координації виконання антикорупційного законодавства.

Створення таких клонів НАЗК потребуватиме серйозного бюджетного ресурсу. Це в той час, коли в НАЗК навіть не спромоглися запустити автоматичну систему верифікації декларацій і досі перевіряють декларації з використання письмової переписки з держорганами.

Крім того НАЗК хоче розширити повноваження щодо отримання інформації та безперешкодно отримувати банківську таємницю. Наразі вони можуть це робити через суд, який і має виступати фільтром для уникнення зловживань. Така ж процедура діє і для НАБУ та інших правоохоронців.

IMG_0183

“Інформація про банківську таємницю є приватною інформацією, яка захищається законом і не може бути надана без рішення суду в усіх цивілізованих країнах світу, — пояснює Олена Щербан. — Отримання доступу до такої інформації стане не лише порушенням прав людини, але й спричинить масу маніпуляцій та зловживань з боку державних органів”, — додає вона.

Крім цього є й багато інших абсурдних норм, як, наприклад, дозволити визнати відрядження як поважну причину для несвоєчасного подання декларації. Тобто можна буде не подати декларацію, оформити довготривале відрядження, як скандальний мер Одеси Труханов, та не нести за це жодної відповідальності.

НАЗК пропонує також не звільняти покараних адміністративним стягненням за корупцію держслужбовців, якщо суд при визначенні покарання не застосує покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади.