Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

НАБУ розслідує, як в ГПУ злили справи проти Злочевського та Burisma

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розслідує бездіяльність представників прокуратури у кримінальному провадженні щодо президента групи компаній Burisma Group Миколи Злочевського, яка призвела до втрати можливості повернути викрадені з України 23,5 млн доларів США.

Про це йдеться у документі, отриманому Центром протидії корупції від Бюро.

Зокрема, НАБУ розслідує кримінальне провадження №42015000000001283 від 25.06.2015 за фактом неналежного розслідування колишнім керівництвом Генеральної прокуратури України кримінальних справ щодо Миколи Злочевського та сприяння йому у розблокуванні незаконно виведених за кордон 23,5 млн дол. США.

«Конфіскація 23,5 млн доларів США із рахунків компаній Злочевського в Лондоні стала б першою історією успіху в Україні щодо повернення коштів, викрадених Януковичем та його поплічниками. Але замість того, щоб вчасно надати докази Британському Бюро по боротьбі з шахрайством, Генеральна прокуратура зробила все можливе, щоб цього не сталося», – каже Дар’я Каленюк, керівник Центру протидії корупції.

Також детективи НАУ розслідують кримінальне провадження №42015000000001142 щодо незаконної видачі чиновниками Міністерства екології та природних ресурсів дозволів  у 2010-2015 роках на користування надрами компаніям, пов’язаним з Миколою Злочевським.

Інша справа, яку веде НАБУ – провадження №42014000000000181 від 27.03.2014 року щодо розкрадання державних коштів на суму 49,380 млн гривень під час здійснення закупівель консультаційних послуг на впровадження технологій дистанційного зондування землі за часів перебування М.Злочевського на посаді міністра.

Докінця 2015 року розслідування цієї справи здійснювали слідчі Генеральної прокуратури України. На початку 2016 року справу забрало НАБУ.

“За «злиття» справ Злочевського в Україні ніхто не покараний, жодний прокурор чи слідчий не поніс кримінальної відповідальності, – йдеться у спільній заяві антикорупційних організацій. “Ті, хто намагалися приховати «злив» кримінальної справи проти Злочевського, були звільнені з лав прокуратури тільки у 2016 році – після надзвичайного тиску громадськості та дипломатів.

За словами Ярослава Юрчишина, виконавчого директора Transparency International Україна, сьогодні Генеральна прокуратура є політичною організацією, а не правоохоронним органом: “Для того, щоб виправити цю ситуацію, ГПУ повинна: надати публічний і детальний звіт про причини та умови закриття кримінальних розслідувань проти Злочевського та компаній «Burisma Group»; скасувати постанову про закриття кримінального провадження за фактом незаконного збагачення Злочевського та забезпечити належне і об‘єктивне розслідування цього злочину, а Україна та Велика Британія мають створити спільну слідчу групу та розслідувати дії Злочевського та «Burisma». Групу мають очолити закордонні правоохоронні органи”, – підсумовує Юрчишин.