Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

На Холодницького відкрили дисциплінарне провадження за допомогу Злочевському в збереженні контролю над українськими надрами – документ

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Це сталося після того, як Центр протидії корупції поскаржився Комісії на роботу керівника САП, бездіяльність якого допомогла екс-міністру екології Миколі Злочевському зберегти контроль над українськими надрами.  

Справа в тому, що керівник САП прострочив подання адміністративного позову до Мінекології та Держгеонадр, чим допоміг бенефіціарному власнику приватної газовидобувної компанії Burisma Group – Миколі Злочевському зберегти контроль над українськими родовищами.

Так, у ході слідства ще в січні 2016 року САП стало відомо, що дозволи на користування українськими надрами компанії Злочевського отримали з порушенням процедури – без погодження відповідних обласних рад, де мав здійснюватися видобуток природних копалин. Відтак це рішення могло бути скасоване, а надра повернуті державі Таким чином, подавши позов на 2 місяці пізніше відведеного законом часу, САП дозволив «забетонувати» неправомірне користування українськими природними ресурсами компанії Burisma Group.

«Відповідно до закону, САП мав 6 місяців, щоб підготувати позов проти Міністерства екології та домогтися повернення надр у державну власність. Утім його керівник Назар Холодницький не зробив цього вчасно, а звернувся до суду лише через 8 місяців, – розповіла Олена Щербан, юрист Центру протидії корупції. – Відтепер,  шанси повернути ці родовища державі  найближчим часом фактично нульові,  натомість вони і надалі успішно будуть використовуватися для збагачення колишнього міністра екології», – додає вона.

Відповідно до закону, провадження по Холодницькому має  тривати два місяці та може бути продовжено до трьох.

Довідково:

Власником Burisma Group є екс-міністр уряду Азарова Микола Злочевський. У 2014 – 2015 роках Велика Британія наклала арешт на його активи. Ліцензії на видобуток газу на Західній Україні компанія Burisma Group отримала в той час, коли Злочевський  перебував на посаді міністра.

Нагадаємо, що журналісти програми «Схеми» знайшли маєток екс-міністра. На 4,5 гектарах біля Київського водосховища Злочевський ховав за високим парканом дві «фортеці» з фонтанами, гаражем, банею. Як йшлося в розслідуванні, земельна ділянка належить компанії «Великі ключі», співзасновником якої з найбільшим внеском у статутний фонд є екс-міністр екології.

Також журналісти виявили, що торік принаймні три компанії, кінцевими бенефіціарами яких є президент України Петро Порошенко та його соратники Кононенко та Гладковський, купували газ у Burisma Group . І хоча в президента відхрестилися від причетності до цих компаній, журналісти наполягають – компанії Порошенка та його бізнес-партнерів лише за 2016 рік сумарно сплатили фірмі Злочевського понад 100 мільйонів гривень.

Рішення Вищого адміністративного суду України, якими було відмовлено в задоволенні позовів в зв’язку з пропуском термінів: