Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

На Донеччині “дерибанять” майже 120 млн грн на реформі сільської медицини

Донецька обласна держадміністрація оголосила тендер на будівництво сільських амбулаторій на 116 млн грн у рамках президентської програми реформування сільської медицини. За кошти із держбюджету планують збудувати 21 амбулаторію у різних населених пунктах.

Тендер оголосили із порушенням, об’єднавши будівництво всіх 21 амбулаторій в один лот.

Це означає, що ймовірному підряднику потрібно за 15 днів ознайомитися з кресленнями, розробити кошторисну документацію на два десятки об’єктів в різних місцевостях і сформувати свою тендерну пропозицію. А згодом — розпочати одночасне будівництво по всій Донецькій області. Хоча сам проект договору не містить чітких чи хоча б приблизних термінів виконання, що також є порушенням закону.

Такі вимоги значно звужують можливу конкуренцію і не дозволять брати участь у тендері компаніям, які не можуть будувати одразу 21 об’єкт, навіть якщо вони зможуть запропонувати значно нижчу ціну за свою роботу. Це непрозорий тендер і ми плануємо його оскаржувати”,  — коментує юрист Центру протидії корупції Олексій Бойко.

Крім того Донецька обласна держадміністрація прописала у тендерній документації положення, згідно з якими цінові пропозиції учасники мають надсилати не через систему “Прозорро”, а безпосередньо на їхню електронну пошту.

Більше того, з кресленнями майбутніх амбулаторій учасники тендеру можуть знайомитися лише в приміщенні облдержадміністрації після письмового повідомлення.  

Тендер оголосили 17 жовтня, сам аукціон запланований на 2 листопада.

Загалом Донецька область отримала на розбудову сільської медицини 2018 року 150 млн грн. Розподіл коштів відбувся у липні, проте тендер оголосили лише наприкінці жовтня.

У липні 2018 Мінрегіонбуд затвердив перелік 21 амбулаторій, які планують збудувати у Донецькій області. Будівництво ще двох затвердили у вересні.

Нагадаємо, що 2017 року Верховна Рада ухвалила ініційований Президентом законопроект про розвиток сільської медицини.

На втілення президентського закону про сільську медицину місцевим бюджетам у 2018 році виділили 5 млрд грн субвенції з державної казни.

За ці кошти місцева влада повинна протягом 2018 року реалізувати заходи, спрямовані на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Зокрема побудувати 512 сільських медичних амбулаторій.