Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Матіос хоче повернути паперові декларації для військових і засекретити їх

Військовий прокурор Анатолій Матіос пропонує народним депутатам зареєструвати законопроект, який дозволить необмеженому колу військовослужбовців подавати замість електронних декларацій – паперові, які все одно будуть засекречені й приховані від очей громадськості.

За нашою інформацією, наразі охочих зареєструвати даний проект серед народних депутатів не знайшлося.

Прикметно, що сам проект документу з’явився після того, як Центр протидії корупції подав до суду позов проти військового прокурора, яким просив визнати його дії з приховування декларацій низки військових прокурорів – протизаконними.

Нагадаємо, у квітні цього року аналітики проекту “Деклараціїповідомили про зникнення з Реєстру НАЗК понад 200 е-декларацій працівників ГПУ та військових прокуратур. До цього сайт НАЗК тиждень не працював через ніби-то “технічні роботи”. Пізніше у НАЗК повідомили, що декларації засекретили через постанову головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Більшість держслужбовців, чиї декларації приховані, – працівники Генеральної прокуратури України та військових прокуратур. Серед них, зокрема, заступники Головного військового прокурора Віктор Король і Дмитро Борзих, начальник слідчого відділу Головної військової прокуратури ГПУ Сергій Личик та Військовий прокурор Маріупольського гарнізону Олег Улановський.

Усі зниклі документи про статки чиновників збережені проектом “Декларації”.

Зміни стосовно декларування, запропоновані проектом Матіоса, покликані убезпечити військового прокурора від кримінальної відповідальності за винесене ним незаконнt рішення. Також в проекті є зміни, які уповноважують НАЗК на власний розсуд вилучати з публічної частини Реєстру декларації осіб, до яких треба застосувати “заходи спеціальної безпеки”.

Окрім того, проект закону Матіоса дозволить:

 • військовим чиновникам зі Збройних Сил та Держспецзв’язку подавати в НАЗК паперові декларації
 • вилучати за рішенням “органів, що забезпечують безпеку” відомості про всіх “секретних” і не дуже військових з публічної частини всіх державних реєстрів
 • прибирати з Реєстру та віднести до “інформації з обмеженим доступом” декларації осіб, “які виконували завдання в інтересах оборони України та її безпеки під час проведення мобілізації, підготовки та безпосередньої участі у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення АТО, забезпеченні їх проведення”. Тобто, будь-якого, кому не захочеться світити своїми статками.

У ЦПК вважають протиправним вилучення електронних декларацій низки посадових осіб військової прокуратури з Єдиного державного реєстру, а тому 30 травня подали в суд на Матіоса та НАЗК. Станом на 14 червня засідання у справі призначено не було.

Позов Матіос