Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Мартиненко сприяв російській компанії Skoda JS у виграшах тендерів в Україні за допомогою підставних конкурентів

Чеська компанія з російським корінням Skoda JS a.s. вигравала тендери в держпідприємства НАЕК “Енергоатом” на поставку обладнання для атомних станцій за допомогою підставних конкурентів. Згідно з представленими в суді антикорупційними прокурорами доказами, сприяв у цьому екс-нардеп Микола Мартиненко. Відкати від таких тендерів надходили на рахунки офшорки нардепа.

11 лютого в Шевченківському суді міста Києва відбулося чергове судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього нардепа Миколи Мартиненка. Суд досліджував документи щодо закупівель держпідприємством НАЕК “Енергоатом” обладнання у чеської компанії «Skoda JS a.s.».

У суді дослідили документацію щодо 6 контрактів, підписаних з компанією «Skoda JS a.s.» на загальну суму 6,4 млн гривень.

Прокурор Роман Симків у судовому засіданні вказав, що за результатами всіх цих контрактів компанія «Skoda JS a.s.» перерахувала частину оплати панамській компанії «Bradcrest Investment S.A.».

Власником останньої, як вже досліджувалося в суді, є сам Микола Мартиненко.

5 із цих 6 вивчених у суді договорів отримала чеська компанія за результатами відкритих торгів. Вивчені в суді документи підтверджують, що «Skoda JS a.s.» вигравала тендери держпідприємства НАЕК “Енергоатом” завдяки змові з пов’язаними компаніями.

Наприклад, ТОВ «Проатом» виконуючи роль конкурента «Skoda JS a.s.» подавав у якості своєї пропозиції на тендери документи отримані у самої «Skoda JS a.s.».

Так, ТОВ «Проатом» подавав довідки «Skoda JS a.s.» про наявність працівників та спеціалістів відповідної кваліфікації, документи про наявність досвіду виконання аналогічних робіт та інші документи.

Вказане свідчить про те, що компанія  «Skoda JS a.s.» виходила одночасно на тендер «на пряму» та через компанію «Проатом» та інших псевдоконкурентів.

Крім того, подані пропозиції як самої «Skoda JS a.s.» так і «Проатому» не відповідали вимогам самого тендеру. За законом, такі пропозиції учасників тендеру мали би бути відхилені, що й підтвердила Державна фінансова інспекція у своїх висновках.

Після укладання контрактів «Skoda JS a.s.» залучала ТОВ “Проатом” до виконання угод в якості субпідрядника.

Також, у ході засідання з’ясувалося, що оплата за результатами закупівлі здійснювалася за рахунок залучення кредитних коштів від Чеського експортного банку на 85% з відстрочкою на 5 років.

По серед засідання суд змушений був оголосити перерву, через раптовий вихід із залу судових засідань одного із обвинувачених — Руслана Журило, який просто без жодних клопотань та попереджень вийшов із зали суду на перекур.

Наступне судове засідання відбудеться 19 лютого о 9.00.