Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Луценко узаконив відмову Холодницького підписувати підозру МАУ-менедежерам Коломойського

Підозру екс-керівнику Державіаслужби Денису Антонюку, який “подарував” Коломойському поцуплені у держави ТОП-менеджерами МАУ 147 мільйонів гривень, підписувати нема кому.

Генпрокурор Юрій Луценко визнав законною відмову свого підлеглого Назара Холодницького погоджувати Антонюку та його екс-колегам з керівництва МАУ – президенту та головбуху – підозру, складену детективами НАБУ.

MAU fck

Сам Луценко цієї підозри теж не підписав, хоча за КПК міг би призначити себе прокурором у цій справі і підписати її, що б було чітким сигналом Коломойському про те, що відмазатися не вийде.

Однак обидва ТОП-прокурори країни – генеральний та антикорупційний – не побачили переконливих доказів у очевидно корупційній справі.

Хто забувся, може самотужки упевнитися у залізобетонності доказів слідства:

Парадокс в тому, що зібрані детективами докази для підозри Холодницький називає недостатніми, хоча всі дії детективи погоджували з прокурорами САП і останні вдарили по гальмах тільки на етапі підозри; саму “справу МАУ” антикорупційний прокурор вважаєбезперспективною, але не закриває її власною постановою.

Якщо в справі проведено більшість слідчих дій і з’ясовано обставини – то треба або пред’являти підозру, або, якщо склад злочину не підтвердився, закривати справу. Але Холодницький цього не робить.

Натомість, САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості ТОП-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить.

Холодницький має право безкінечно довго відправляти підозру назад детективам “на доопрацювання” – аж допоки не зникне ризик для МАУ повертати авіаційний збір державі, або ж детективи не перепишуть підозру так, щоб МАУ та Антонюку нічого не загрожувало. Або – не спливуть “розумні строки” слідства. Саме за такою схемою ГПУ закрила справу Юри Єнакієвського – суд виніс постанову на підставі бездіяльності прокурорів і затягування розслідування.

Будь-який з цих варіантів влаштовує Коломойського. Зараз адвокати МАУ в судах намагаються довести правоту своїх менеджерів і лишити Державіаслужбу права вимагати украдений ними збір на користь держави (між іншим, 150 мільйонів – це більше, ніж річний бюджет всієї Антикорупційної прокуратури).

Якщо МАУ виграє суди, справа розвалиться і у НАБУ з’явиться перший гучний “вісяк”, який обов’язково ляже у звіт аудиторів. Скільки іще таких прокурорських “вісяків” підкине детективам Холодницький – достеменно не відомо, однак прогнозовано: достатньо, щоб сформувати негативний висновок аудиторів, визнати роботу директора Бюро неналежною, і звільнити його на цій підставі вже в цьому році.