Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Проблеми з хронологією: Луценко сказав неправду, звинувачуючи посла США

Американське видання TheHill опублікувало лист посольства США до Генеральної прокуратури України, який журналістам передав Юрій Луценко як доказ того, що посол США Марі Йованович під час першої зустрічі з ним вказала, яких людей не треба переслідувати.

Це єдиний документ, який надав журналістам генпрокурор на підтвердження своїх слів про так званий список «недоторканих». Однак підписаний він був ще задовго до призначення Марі Йованович і стосувався сфабрикованої справи, що свого часу визнавав і сам Луценко.

Генпрокурор Луценко сказав неправду в своєму інтерв`ю TheHill. Відтворюємо хронологію та пояснюємо чому.

16 березня 2016 року так званий департамент Кононенка-Грановського розпочав кримінальне провадження за нібито розкрадання Центром протидії корупції (ЦПК) коштів, які організація навіть не отримувала.  

Слідчі шукали 4,4 млн. дол. США млн доларів коштів американських платників податків, які, за їхньою версією, мали піти на реформу ГПУ.

Уже 22 березня слідчі генпрокуратури фактично ввели в оману суд щодо виділення цих коштів до ЦПК та отримали дозвіл на доступ до рахунків організації, а пізніше і її контрагентів. Як наслідок ЦПК змушений був звертатися із заявою про злочин на слідчих та прокурора у цій справі. ГПУ на той час не хвилювали факти відсутності будь-яких претензій з боку уряду США щодо зникнення коштів американських платників податків в Україні.

Оскільки ЦПК ніколи не займався реформою прокуратури, це кримінальне провадження було банальним незаконним приводом для слідчих отримати доступ до банківських рахунків, операцій, фінансових і бухгалтерських документів організації.

4 квітня 2016 року заступник голови місії посольства США Джордж Кент надіслав листа заступнику генпрокурора Юрію Столярчуку від імені тодішнього посла Джеффрі Паятта  із роз’ясненням щодо фейкової справи щодо розкрадання коштів на реформу ГПУ. Саме цей лист і передав американським журналістам Луценко у березні 2019.

The Hill

Навіть після цих офіційних підтверджень від американського уряду про те, що жодні кошти не зникали Генеральна прокуратура продовжувала слідчі дії щодо ЦПК та за два дні до закриття провадження отримала ще 11 ухвал про тимчасовий доступ до документів організації, її контрагентів та донорів.

Заступник генпрокурора Віктора Шокіна Юрій Столярчук навіть заявляв про намір допитати у цій справі тодішнього посла Джеффрі Паятта.

12 травня 2016 року Юрія Луценка призначили на посаду генерального прокурора. Того ж самого дня, виступаючи у Верховній Раді, Луценко заявив, що справи проти ЦПК є “настільки дебільними, що вони просто ганьблять Генеральну прокуратуру України”.

30 травня 2016 року справу в ГПУ закрили через відсутність складу злочину.

29 серпня 2016 року Марі Йованович передала вірчі грамоти та приступила до обов`язків посла США в Україні.

Тобто перша зустріч посла Йованович з генпрокурором Луценком не могла відбутися раніше 29 серпня 2016 року, коли “дебільне” кримінальне провадження, яке “ганьбить Генеральну прокуратуру України” вже було закрите.