Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Київські чиновники закупили ліки для онкохворих в три рази дорожче МОЗу

Київська міська державна адміністрація за гроші столичного бюджету придбала препарати для лікування онкології в 3 рази дорожче, ніж Міністерство охорони здоров’я.

Так, препарат “Доцетаксел – Віста”, який МОЗ минулого року – вже після падіння гривні – закупив за 3210 грн., Київська мерія придбала за 8560 грн.

Як зауважують громадські активісти, тендер був прописаний під одного учасника ринку, унеможливлюючи участь інших компаній-конкурентів із більш дешевими препаратами.

“Чиновники КМДА розіграли класичну  корупційну схему, вписавши в тендерну документацію лише одне дозування препарату – 140 мг., яка є лише у одного виробника, – розповідає Устінова Олександра, член правління “Центру протидії корупції”. – Тому вони могли ставити будь-яку ціну, навіть в 3 раз більшу оскільки не було ніякої конкуренції. Якби тендер був проведений прозоро, а умови були конкурентними, то можна було б закупити в 3 рази більше препаратів”,- додає вона.

Слід відзначити, що на сьогодні в Україні зареєстровано 15 препаратів-аналогів з тією ж діючою речовиною, проте – іншим дозуванням.  Тим не менше лише в одного виробника – “Актавіс” є дозування в 140 мг., інші виробники випускають такі ж препарати в дозуванні 80 та 120 мг.

“Документація була прописана під одного  виробника, ексклюзивним представником якого в Україні є Президент Асоціації “Виробників ліків України” Петро Багрій. Саме компанії  з його орбіти “Укроптпостач” та “Фармація” розіграли між собою тендер”. – пояснює Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”. – Ці компанії декілька рокі поспіль разом виходять на торги, імітуючи конкуренцію. – Саме тому ми звернулися до Державної фінансової інспекції та Антимонопольного комітету України. з вимогою  перевірити дану закупівлю та скасувати її” – додає експерт.

Варто відмітити, що цього року КМДА закупило ще один препарат для лікування онкохворих за завищеною ціною. Так, препарат “Трастузумаб” був закуплений за ціною 14701,80 грн, хоча максимальна оптово-роздрібна ціна, зареєстрована в Україні в реєстрі оптово-відпускних цін складає 12500.00 грн. Фактично, препарат заборонено закуповувати дорожче ніж на 10% від вказаної ціни, тобто дорожче 13750,00 грн.

Обидва тендери проводилися під керівництвом Голови комітету з конкурсних торгів Департаменту охорони здоров’я КМДА А. Ю. Скіб’яка.