Кваліфкомісія прокурорів відкрила провадження на Холодницького за порушення в деклараціях

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) 10 червня 2019 року відкрила дисциплінарне провадження щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького через порушення в електронних деклараціях.

У травні 2019 року Центр протидії корупції (ЦПК) подав скаргу до КДКП за фактом порушення Холодницьким низки вимог Закону України “Про запобігання корупції” під час подання електронних декларацій за 2016-2017 роки. Порушення виявило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами повної перевірки декларацій керівника САП.

Так, Холодницький вніс в декларацію менший на 25 тисяч грн дохід від продажу майна, ніж отримав насправді, зазначив недостовірну інформацію щодо коштів на банківському рахунку і не вказав, що позичав кошти третім особам.

Загалом сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить 135 тисяч грн. Примітно, що у декларації за 2017 рік були допущені ті ж самі порушення, про що зазначено в рішенні НАЗК.

Закон України “Про прокуратуру” передбачає, що порушення подання декларації є підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності. Серед видів покарання — догана, заборона підвищення або ж звільнення.

Керівник САП Холодницький дуже добре знається на вимогах подання декларацій, оскільки особисто є процесуальним керівником у кримінальних справах, які розслідуються за фактами брехні в деклараціях. Тож ці порушення свідчать про нехтування Холодницьким законодавством, а сам керівник САП міг легковажно сподіватися, що через займану ним високу посаду не отримає покарання”, — каже юрист ЦПК Андрій Савін.

Перевірку Холодницького здійснюватиме член КДКП Валерій Архіпов. Вона триватиме протягом двох місяців і за потреби може бути продовжена ще на місяць.

До слова, Кваліфкомісія доволі часто ставала саме на бік деяких прокурорів, які займали керівні посади, спускаючи їм з рук численні порушення. Так відбувалося і з Холодницьким.

Рік тому КДКП, незважаючи на грубі порушення в діях Холодницького, замість звільнення покарала його лише доганою. Перевірка проводилася через скандальні “акваріумні плівки”, на яких вдалося зафіксувати низку дисциплінарних порушень керівника САП. Натомість, прокурорська комісія прийняла дуже маніпулятивне рішення.

Крім того, у 2017 році КДКП також “пробачила” Холодницького за інше порушення. Активісти скаржилися до КДКП через те, що керівник САП навмисно пропустив строк подачі до суду позову, про повернення державі газових родовищ, які належать компанії Миколи Злочевського — колишнього міністра екології часів Януковича. Тоді кваліфкомісія прокурорів не побачила дисциплінарного проступку в діях Холодницького, через якого держава втратила можливість повернути газові родовища.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Шабунін: «Татарівська суддя відмазала іншого заступника Єрмака – Ростислава Шурму»
Невідомі запустили брудну кампанію з дискредитації конкурсу на голову НАЗК. Щоб спростувати чутки, комісія має провести обговорення кандидатів публічно та опублікувати оцінки за есе
Рада ухвалює законопроєкт про лобізм в цілому. Він не вирішує проблему тіньового лобізму, бо декларування радників Єрмака та відкрита робота комітетів там не передбачені

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності