Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Корупціонер обкрадає саме тебе: в Україні стартувала інформаційна кампанія про податки

В Україні запустили онлайн-сервіс depodatky.org.ua, на якому українці можуть порахувати скільки грошей вони віддають до бюджету і на що ці гроші витрачаються — на користь країни чи на благо корупціонера. Також у мережі розмістили соціальну рекламу щодо корупції у медичних закладах (http://bit.ly/likarnia) та дитячих садках (http://bit.ly/dytsadok). Адже це сфери, де найчастіше українці стикаються з корупцією і на які водночас йде чимала частина наших податків.

Головне мета цієї інформаційної кампанії — пояснити українцям, що корупціонери крадуть не міфічні державні гроші, а сплачені громадянами податки.

Кожен, хто вважає, що корупція стосується “чужих” грошей може побачити як його кошти перетворюються в корисні для громади речі або в речі, якими корупціонери вихваляються на публіці.

Так, зайшовши на сайт, користувачі можуть дізнатися, скільки податків вони сплачують і на що ці гроші можуть витратити. Наприклад, якщо ваша зарплата 10 тис грн, за три роки ви сплатите державі понад 200 тис грн податками.

Ці гроші можуть піти, наприклад, або вакцини від кору для 500 дітей, якщо їх використають за призначенням, або на дорогу колекційну шаблю для корупціонера, якщо ці гроші вкрадуть.

Крім того на сайті наведені кілька класичних схем розкрадання держбюджету, який, як відомо, наповнюється переважно коштами платників податків.

Як свідчать соціологічні опитування, українці дуже мало знають про податки, які сплачують. Наприклад, кожен 4-й українець вважає, що не сплачує податки*. Проте це не зовсім так. Українці віддають державі половину заробленого з кожної зарплати. Ми віддаємо 20% ПДВ** з кожної покупки та додатково акцизний збір з алкоголю, тютюну та палива. Ще 18% — це податок з доходів фізичних осіб та додатково 1,5% військовий збір. Додатково 22% соціального внеску за нас перераховує роботодавець.

Інформаційна кампанія здійснюється програмами USAID #ВзаємоДія! та USAID «Долучайся!» та  у партнерстві з Центром протидії корупції, Transparency International Україна та CASE Ukraine.


*джерело: Фонд «Демократичні ініціативи»
**ПДВ на ліки становить 7%