Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Комітет ВР підтримав відкритий конкурс на голову Бюро фінансових розслідувань із залученням міжнародних експертів

У п’ятницю 8 листопада Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики врахував поправку, яка запроваджує проведення відкритого конкурсу для призначення голови новоствореного Бюро фінрозслідувань (БФР) із залученням до Конкурсної комісії експертів від міжнародних донорів, що підтримують Україну у сфері боротьби з корупцією та економічною злочинністю.

Комітет під головуванням “Слуги народу” Данила Гетманцева розглядав законопроект 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань” до другого читання. Початково положення законопроекту не передбачали жодного конкурсу на цю важливу посаду.  Натомість, передбачалося лише право Міністерства фінансів здійснювати або ж не здійснювати конкурс.

“Питання необхідності проведення конкурсу викликало бурхливі дискусії в комітеті, що нас дуже здивувало. Адже це надважлий орган і питання відкритого конкурсу — ключове. Але врешті була врахована правка, яка все-таки передбачає його проведення. Більше того, визначено, що такий конкурс буде організовано за участю експертів, делегованих донорами,” – розповідає Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”.

Якщо така редакція буде ухвалена Верховною Радою, то конкурсна комісія складатиметься з 6 осіб. Чотирьох членів комісії визначить Кабінет Міністрів, трьох з яких мають рекомендувати донори. Інших двох членів визначить Верховна Рада за поданням правоохоронного та фінансового комітетів. 

Комітет встиг розглянути сьогодні лише частину правок народних депутатів та не дійшов до норм, які стосуються економічних повноважень Служби безпеки України (СБУ). Зокрема, СБУ досі займається економічними злочинами, що непритаманно для спецслужби, котра повинна боротися з тероризмом, займатися контррозвідкою, охороняти суверенітет і територіальну цілісність України тощо.

До того ж Департамент “К” СБУ, який і займається економічними злочинами, неодноразово потрапляв у скандали: його співробітники розкрили таємних агентів НАБУ, які розслідували пов’язані з СБУ схеми; працівники департаменту відпустили в аеропорту “Бориспіль” міжнародного наркоторговця; департамент не дав внести до санкційного списку компанію друга Путіна.

Наступне засідання комітету відбудеться у вівторок 12 листопада о 14.00.