Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Комітет протягнув рішення щодо аудитора НАБУ. Голосування в Раді може відбутися вже завтра

Комітет з протидії корупції всупереч процедурі протягнув рішення про аудитора НАБУ та рекомендував Верховній Раді кандидатури 82-річного правозахисника Володимира Василенка та американсього екс-прокурора Томаса Фаєрстоуна.

Це означає, що Верховна Рада зможе призначити аудитора НАБУ від парламенту вже у четвер 7 червня одразу після голосування за законопроект про антикорупційний суд.

“Такий поспіх очевидно пов’язаний з тим, щоб один із кандидатів Томас Фаєрстоун, який проживає у США, не зможе з’явитися на засіданні парламенту вже завтра, що дає можливість для маніпуляцій та не голосування за нього. Крім того, проведення конкурсу в аудитори з порушенням процедур дозволить поставити під сумнів увесь аудит НАБУ”, — зазначає голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Так, сьогодні депутати всупереч затвердженому комітетом положенню оминули етап ухвалення рішення комітету про дату проведення співбесід з кандидатами в аудитори. Дату проведення співбесід одноосібно визначив в.о. голови комітету. Також депутати на одному засіданні і допустили кандидатів до конкурсу, і провели співбесіди з ними, і затвердили кандидатури для розгляду парламенту.

Таким чином, депутати розглядали кандидатів, які не відповідають визначених законом вимогам про аудитора НАБУ та не могли бути допущені до конкурсу взагалі. Разом із тим комітет проігнорував розгляд результатів громадського обговорення кандидатів.

Слід додати, що визначальною для наявності кворуму на комітеті стала присутність депутата від Опозиційного блоку Сергія Дунаєва, підслідного НАБУ через недостовірні дані в декларації та подання про притягнення до кримінальної відповідальності з якого нещодавно зробив Генпрокурор. Сьогодні регламентний комітет повернув це подання голові парламенту начебто через те, що спікер не надав Дунаєву копії подання та додаткові матеріали.

Варто нагадати,  що негативний висновок аудиту є єдиною законною підставою для позачергового звільнення чинного директора Бюро Артема Ситника з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування незалежного правоохоронного органу. Проводити аудит повинна комісія, до якої по одному представнику мають делегувати Уряд, Парламент та Президент України.

Оскільки аудит НАБУ буде проводитися вперше, аудитори мають не просто оцінити перші роки роботи бюро. Вони повинні розробити методологію, закласти найвищі стандарти проведення такої оцінки та розробити механізми проведення аудиту – так, щоб його результати ніхто не міг викривити, скасувати або використати для політичної розправи над антикорупційним органом, який уже стави токсичним для багатьох політичних партій.

 

ДОВІДКОВО:

Володимир Василенко — правозахисник, працював суддею в міжнародному суді ООН та представником  України в Раді ООН із прав людини. Виявився батьком чинного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Кілька місяців тому його кандидатуру на аудитора НАБУ пропонував Олег Ляшко, інформацію з декларації якого розслідують детективи Антикорупційного бюро. 2015 року був делегований указом Президента Порошенка до Конституційної комісії разом з Михайлом Буроменським, обраним в аудитори НАБУ по квоті Кабінету міністрів.

Цікаво, що у разі делегування Василенка в аудитори від парламенту, в комісії буде два правозахисники з трьох необхідних членів аудиторської комісії.

Варто відмітити, що рекомендацію Володимир Василенко отримав від ГО “Українське юридичне товариство”, яке очолює Березюк Олег Валерійович. Березюк також є співвласником іншої громадської організації “Всеукраїнський рух “Сила Права”. Очолює цю ГО колишній народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко, який  2014 року тимчасово виконував обов’язки заступника голови Адміністрації Президента.

Томас Фаєрстоун — американець, колишній прокурор США, партнер компанії “Бейкер та Маккензі”. Має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю Прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов’язаних із корупцією та відмиванням  коштів. Був головним прокурором у справі щодо екстрадиції російського ТОП-посадовця Павла Бородіна до Швейцарії за звинуваченнями у відмиванні та розкраданні коштів. Працював з Магнітським, наразі персона нон-грата в Росії.

Томаса Файєрстоуна рекомендовали на посаду аудитора НАБУ Посольство США, міжнародна антикорупційна організація “Transparency International Україна” та Інститут CEELI в Празі, який займається розвитком верховенства права.