Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Холодницький злив справу короля контрабанди Альперіна, що раніше відмовилося зробити НАБУ за 800 тис. дол

Минулого тижня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький незаконно змінив підслідність у так званій “справі Альперіна”, передавши її в Державне бюро розслідувань. 2017 року детективам Національного антикорупційного бюро пропонували перекваліфікувати цю справу за 800 тисяч доларів, але вони відмовилися.

Наприкінці 2017 року слідчі Генеральної прокуратури задокументували факти пропозиції хабара у 800 тисяч доларів одеським бізнесменом Вадимом Альперіним керівнику детективів НАБУ за зміну кваліфікації у його справі. Альперін хотів, аби справу зі зловживання владою (ч.2 ст. 364) перекваліфікували на підроблення документів (ст.358), що означало б зміну підслідності і передачу справи в поліцію.

На той час детективи НАБУ розслідували  корупційну схему із розмитнення імпортованих товарів за заниженою вартістю впроваджену Альперіним, у якій залучені високопосадовці митних та фіскальних органів.

У межах цього розслідування детективи ініціювали накладення арешту на понад 450 млн гривень компаній-учасниць схеми. Саме після цих арештів Альперін і розпочав пошук “виходів” на НАБУ аби “вирішити” ці проблеми.

Як стало відомо на судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу Альперіну взимку 2017 року: для нього найкращий варіант передати провадження за підслідністю у райвідділ поліції, де йому буде простіше вирішити питання про зняття арешту з рахунків і закриття провадження взагалі, за що він готовий надати 800 тисяч доларів”.

Справу щодо пропозиції “хабара” керівнику детективів НАБУ Андрію Калужинському за зміну кваліфікації скерували до суду ще в липні 2018 року.

“Керівництво САП змінило підслідність у справі Альперіна на її фінішній прямій, попри пряму заборону кримінального процесуального кодексу доручати здійснення розслідування справ НАБУ іншому органу досудового розслідування. У такий спосіб зараз керівництво САП фактично втілили прохання Альперіна, який раніше за це ж пропонував детективам  800 тис. дол. США”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Згідно з кримінальним процесуальним кодексом, справа Альперіна підслідна виключно НАБУ (п. 2 ч. 5 ст. 216 КПК України):

 • досудове розслідування злочину, передбаченого ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем);
 • розмір шкоди перевищує 500 млн грн;
 • детективи знайшли докази, що злочин вчинили службові особи органів Державної фіскальної служби України.

Важливо, що разом із “справою Альперіна” в ДБР передали й іншу справу, яка стосувалася цієї ж корупційної схеми. Це розслідування розпочинала ще Генпрокуратура. Влітку 2018 року керівник САП визначив підслідність цієї справи за НАБУ, а вже минулого тижня “передумав”.

У рамках розслідування детективи зібрали в тому числі матеріали, що підтверджують порушення і які лягли в основу ініціювання фіскалами перевірок більше 20 компаній-імпортерів  — учасників схеми. Всі компанії цього року намагалися оскаржити перевірки в судах і НАБУ увійшло до цих судових процесів як третя сторона, аби запобігти таким спробам.

За участі НАБУ 13 з 20 компаній суди вже відмовили в оскарженні перевірок.  Результати перевірок цих суб’єктів господарювання мали стати важливими доказами у кримінальному провадженні.

Вадим Альперін відомий як “король Одеської контрабанди“. Йому приписують великі зловживання, а статки оцінюють у мільярд доларів. Вперше про Альперіна публічно заговорили у 2008 році, коли сомалійські пірати захопили судно “Фаїна”, яке перевозило зброю. Власником судна був Альперін.

Ця справа уже доповнила Реєстр злитих справ САП — ресурс, на якому зібрали справ топ-корупції, у яких вчинки прокурорів нашкодили розслідуванню або звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів.