Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Каленюк: Україна може нічого не отримати з конфіскованих 800 млн грн “нафтопродуктів Курченка”

Через порушення законодавства з боку Генпрокуратури під час конфіскації нафтопродуктів Курченка вартістю понад 800 млн грн до бюджету України у кращому випадку потрапить лише десята частина від цієї суми.

Про це у своїй колонці пише виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк.

“Конфісковані Генпрокурором Луценком 800 млн грн існують лише на папері, а в державний бюджет в кращому випадку потрапить маленька частина від цієї суми або взагалі не потрапить нічого”, – стверджує Каленюк.

13 листопада Генеральна прокуратура повідомила про спеціальну конфіскацію близько 100 тис тон нафтопродуктів вартістю понад 800 млн грн у рамках розслідування “злочинної схеми Сергія Курченка”. У 2015 році це пальне було арештоване як речовий доказ і передане для зберігання й реалізації ДП “Укртранснафтопродукт”, яке продало його без аукціону та дешевше ринкової ціни. Єдиним покупцем виявилася фірма бізнесмена Сергія Тищенка з оточення нардепа “Народного фронту” Сергія Пашинського. 396 млн так і не було сплачено покупцем, бо за умовами контракту він отримав два роки відтермінування платежу, а решту 400 млн грн від продажу нафтопродуктів держпідприємство частково витратило на власну діяльність, а частково поклало на рахунки в банку «Фортуна», який теж належав Сергію Тищенко.

“У підсумку лишилося тільки те, що поклали в Фортуна-Банк, тобто приблизно 102 млн грн. Саме ці кошти, тобто восьма частина від заявлених Луценком 800 мільйонів, могли б потрапити до бюджету після вироку Одеського суду”, – пише Каленюк.

Однак наразі повернення цих коштів видається малоймовірним через  те, що з лютого 2017 року Банк Тищенко перебуває в процесі ліквідації. Вимога держави стягнути кошти потрапляє аж в сьому чергу задоволення вимог кредиторів. У січні 2017 року на момент введення тимчасової адміністрації заборгованість банку перед вкладниками оцінювалася в 431 млн грн, а загальна ліквідаційна маса банку – 595 млн грн.

Саме тому Україні, яка перебуває сьомою в черзі кредиторів, просто може не вистачити коштів, підсумовує Дар’я Каленюк.