Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Громадськість закликає Гройсмана не призначати одіозних держсекретарів

Пацієнтська та антикорупційна спільноти закликають Володимира Гройсмана не призначати державним секретарем Міністерства охорони здоров’я Наталію Шолойко через конфлікт інтересів та зв’язок із фармацевтичною індустрією.

Про це йдеться у відкритому зверненні Центру протидії корупції, Transparency International Ukraine та БФ «Пацієнти України» до Кабінету міністрів України.

Крім того, громадськість закликає оприлюднити результати тестування та відео співбесід усіх кандидатів на посаду держсекретаря.

Як відомо, нещодавно у конкурсному відборі на держсекретаря МОЗу перемогла Наталія Шолойко, уся сім’я якої має фармацевтичний бізнес. Так, чоловік Шолойко – Олександр Хейломський – співзасновник фірми «Рідан» та заступник голови Правління ПрАТ «Індар», що спеціалізується на виробництві генно-інженерних  інсулінів. За інформацією ЗМІ, у 2012-2015 рр. ПрАТ «Індар» фігурував у кримінальному провадженні СБУ щодо розкрадання коштів в особливо великих розмірах на суму близько 500 млн грн. Донька Наталії  Шолойко – Тетяна Хейломська очолює фірму «МВВ Інструментс», яка відома поставками медичного обладнання для ПрАТ «Індар» за завищеними цінами. Співвласником цієї фірми є свекор Наталії Шолойко – Борис Хейломський.

«Два місяці тому Наталія Шолойко проходила конкурс на голову Держлікслужби, проте «забула» вказати в декларації, що її сім’я працює у фармацевтичному бізнесі. Тоді кандидатуру пані Шолойко було відхилено саме через те, що вона приховала цю інформацію від конкурсної комісії, – зазначає виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина. – Важливо, щоб уся інформація, зазначена у деклараціях конкурсантів на держсекретаря МОЗу, була не лише оприлюднена, а й ретельно перевірена», – додає вона.

Громадські організації вимагають оприлюднити документи, які подавали учасники на конкурс на державного секретаря, включно із деклараціями, які мають бути на сайті Національної агенції з питань запобігання корупції відповідно до норм чинного законодавства.

«Робота конкурсної комісії з відбору держсекретарів – дуже непрозора. Громадськість не знає як проходив процес оцінювання кандидатів, оскільки ЗМІ не впустили на засідання конкурсної комісії, невідомо, які бали отримали учасники, а також не було оприлюднено їхні декларації.  Як наслідок, не зрозуміло, наприклад, чи повідомила конкурсну комісію Наталія Шолойко про наявність в неї конфлікту інтересів у зв’язку із тим, що її сім’я працює у фармацевтичному бізнесі, а чоловік навіть є заступником голови правління підприємства, що знаходиться у сфері управління МОЗу, – зазначає Олександра Устінова, член Правління ГО «Центр протидії корупції».  

«Якщо в ключових міністерствах почнуться реформи, то уся система змушена буде змінитися. Проблема із одіозними кандидатурами є і в інших міністерствах із прогресивними міністрами-реформаторами. Є питання по Андрію Галущаку, який може стати держсекретарем Міністерства інфраструктури. Як і Уляна Супрун, міністр інфраструктури Володимир Омелян,  уже заявив про свою позицію з приводу цього призначення», – додає Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine.

Нагадаємо, 7 грудня конкурсна комісія обрала державних секретарів Міністерства внутрішніх справ (Олексій Тахтай, який у 2011-2014 рр. контролював виконання доручень Віктора Януковича; фігурує у скандальному відео СБУ про пісок), Міністерства інфраструктури (Андрій Галущак, який був керівником Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва) та Міністерства економічного розвитку та торгівлі (Олексій Перевезенцев, головний юрист цього Міністерства в Уряді Миколи Азарова; два роки працював у Нацагентстві з питань Євро 2012 під керівництвом Бориса Колеснікова).

Громадськість закликає Уряд врахувати минуле цих людей та обрати на посаду державних секретарів справді незалежних та професійних кандидатів.