Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ГПУ закрила справу проти ЦПК, але не покарала тих, хто її фабрикував

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України закрив кримінальне провадження, де фігурує Центр протидії корупції.

Про це у своєму листі повідомив ЦПК заступник начальника департаменту Ф.Павлюк.

Сфабриковану справу №42016000000000688 від 16.03.2016 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України – “привласнення, розтрату чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, якщо ці дії вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою”, закрили “за відсутністю складу кримінального порушення”.

У той же час, Генеральна прокуратура не знайшла підстав для службового розслідування дій слідчих та прокурорів департаменту “Кононенка-Грановського” (з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності), які ініціювали та здійснювали безпідставне кримінальне переслідування активістів.

30 березня Центр протидії корупції надіслав до Генеральної прокуратури України заяву про вчинення злочину за фактом службового підроблення слідчими та прокурорами Генеральної прокуратури України. На думку юристів ЦПК, співробітники ГПУ з метою незаконного отримання інформації, що містить банківську таємницю, підробили матеріали кримінального провадження.

Утім, ГПУ відмовилася реєструвати скаргу і активісти оскаржили бездіяльність прокурорів в Печерскому суді. Там за скаргою активістів засідання і досі не призначили.

Також Ф.Павлюк відмовив Центру протидії корупції  у порушенні кримінального провадження щодо дій слідчого В.Машика та прокурора О.Варченко, які могли допустити розголошення інформації з фінансових та бухгалтерських документів Центру, отриманих слідчими в ході досудового розслідування – під час виїмки в банках, що обслуговують рахунки громадської організації.

27 травня частина інформації, до якої отримали доступ співробітники ГПУ, була оприлюднена в соціальній мережі Facebook користувачем з ім′ям Pavlo Nuss. Зокрема, інформація про окремих контрагентів ЦПК та про надходження коштів на поточні рахунки Центру від донорських організацій.

Така інформація є банківською таємницею та була частиною матеріалів кримінального провадження щодо ЦПК, до якої мало доступ обмежене коло осіб – члени слідчої групи в даному кримінальному провадженні, процесуальні керівники та керівництво ГПУ.

Ряд обставин та характер оприлюдненої інформації, на думку юристів Центру, вказують на те, що банківська інформація ЦПК була оприлюднена з вини та сприяння співробітників ГПУ, що є кримінальним злочином.

Утім, в Генеральній прокуратурі не побачили “достатніх обставин, що можуть свідчити про вчинення працівниками ГПУ кримінального правопорушення”, адже “працівниками департаменту (що фабрикували справу – ред.) не приймалося рішення про розголошення відомостей досудового розслідування”, а “інформація, яка розміщена користувачем  Pavlo Nuss у соціальній мережі Facebook, не містить відомостей про отримання її у ході досудового розслідування”.

Nuss

Де іще, окрім як не в Генпрокуратурі, пропрезидентська бот-мережа могла отримати інформацію з банківських рахунків ЦПК, питання риторичне.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура шукала на рахунках громадської організації гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, повинні були надходити безпосередньо на рахунки цього правоохоронного органу.

Посольство США та Міжнародна організація з розвитку права, які поряд з іншими донорами фінансують діяльність ЦПК, спростували абсурдні пошуки слідчих ГПУ.

Після призначення генеральним прокурором України Юрій Луценко назвав сфабриковану справу “позором для ГПУ”. Пізніше інформацію про закриття кримінального провадження оприлюднив народний депутат Мустафа Найєм.

Документальне підтвердження завершення незаконного кримінального переслідування Центр протидії корупції отримав на початку червня поточного року.

Утім, далі буде.