Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Європейський Суд скасував санкції проти Сергія Клюєва

21 лютого Європейський Суд Справедливості скасував санкції проти народного депутата Сергія Клюєва. Це означає, що 6 березня ЄС не подовжить санкції проти екс-соратника Януковича. Санкції на нього були накладені в 2014 році та уточнені в 2015 році.

Основною причиною такого рішення суду стали обгрунтовані сумніви щодо “адекватності доказів”, які Україна передавала Євросоюзу.

“Генеральна прокуратура була зобов’язана показати Європейському Союзу прогрес в розслідуванні фактів розкрадання Сергієм Клюєвим державних коштів чи майна, але, як показує рішення суду, цього не було зроблено”, — стверджує Тетяна Шевчук, юрист Центру протидії корупції.

Варто нагадати, що Верховна Рада зняла недоторканність з Сергія Клюєва (брата секретаря РНБОУ часів Януковича Андрія Клюєва) у червні 2015 року, після чого народний депутат утік з країни та до цих пір перебуває в розшуку.

Брати Сергій та Андрій Клюєви підозрюються  у заволодінні АТ “Завод Напівпровідників”, а також привласненні 170 мільйонів державних коштів.

Крім того, у січні 2016 Верховна Рада дала дозвіл на затримання і арешт Сергія Клюєва ще в одному кримінальному провадженні, де йому оголосили про підозру 14 березня 2016 року щодо легалізації доходів та надання неправомірної вигоди під виглядом сплати коштів для придбання компанії ТОВ “Танталіт”, на яке було оформлено Межигір’я Януковича.  

Однак з того часу Генпрокуратура не спромоглася розпочати спеціальне судове (заочне) розслідування в жодній із зазначених справ.

“Розпочати в судах заочне слухання справ щодо соратників Януковича, які переховуються від слідства, було одним з основних гасел Юрія Луценка перед призначенням на посаду Генпрокурора. У травні 2016 парламент ухвалив для цього навіть спеціальний закон “імені Луценка”, яким значно спростив процедуру заочного судового розслідування. Чому за 1 рік та 9 місяців спецрозслідування щодо Сергія Клюєва навіть не ініціювалося Генпрокуроратурою для мене є загадкою”, — говорить виконавчий директор ЦПК Дар’я Каленюк.   

Варто відмітити, що Генпрокуратура розслідувала лише частину виведених з України коштів. Так, з невідомих причин ГПУ не розслідує роль Сергія Клюєва у виведенні близько 15 мільярдів гривень з державних банків. Саме таку суму компанії Андрія та Сергія Клюєвих не повернули Ощадбанку та Укрексімбанку, які кредитували бізнес Клюєвих — сонячні електростанції  у 2011-2012 роках.