Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Єврокомісія обіцяє візову лібералізацію, якщо держзакупівлі стануть прозорими

Європейська комісія оприлюднила звіт щодо прогресу України на шляху до візової лібералізації з ЄС. Згідно звіту, Україна зробила вже значні кроки на шляху до спрощеного візового режиму з Європою.

Тим не менше, в звіті зазначається, що однією з ключових вимог Європейської комісії на шляху до візової лібералізації залишається необхідність підвищення прозорості державних закупівель в Україні, чого до цих пір не було зроблено.

Слід нагадати, що нещодавно посол Європейського Союзу в Україні Йен Томбінскі в офіційній доповіді щодо першої стадії виконання умов Україною на шляху до візової лібералізації з ЄС заявив, що для закінчення першої частини угоди «український парламент має подолати 2 ключових бар’єри та прийняти 2 ключових закони – анти-дискримінаційний та антикорупційний, які приведуть українське законодавство до європейських вимог». Посол також відзначив, що це не просто вимоги Європейського союзу, а вимоги, прописані в плані, підписаному обома сторонами, як ЄС та і Україною.

«Ліквідація непрозорості державних закупівель є наріжним каменем антикорупційних вимог у спрощенні візового режиму для України країнами Європейського Союзу, – стверджує Віктор Чумак, голова антикорупційного комітету Верховної Ради України. – Наразі в Раді вже знаходиться законопроект №3522, поданий ключовими політичними силами України, та погоджений як Партією Регіонів так і опозицією. Ми всі готові об’єднатися в цьому питанні та голосувати за нього на шляху до спільної мети», – зазначив політик.

Про законопроект №3522 говориться і в звіті Європейської комісії, як такий, що може вирішити питання підвищення прозорості державних закупівель, як того вимагає ЄС.

«Наразі на розгляді парламенту перебуває законопроект, який спрямований на підвищення прозорості державних закупівель, у тому числі компаніями, які належать державі», – зазначається в звіті.

Слід відзначити, що на початку 2013 року орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу (GRECO) прийшов до висновку, що 11 з 25 рекомендацій перших двох етапів спільної оцінки не були виконані задовільно. GRECO підкреслив, що законодавча база у таких фундаментальних сферах, як прокуратура, реформи державного управління та державних закупівель «ще досі не виправлені. Це призводить до відсутності правової безпеки та робить втілення необхідних норм безглуздим».

Хочемо нагадати, що перемовини про спрощений візовий режим між Україною та ЄС розпочалися ще в жовтні 2008 року, а 22 листопада 2010 року був представлений детальний план дій для візової лібералізації України та ЄС, що був підписаний обома сторонами. Наразі від виконання першої частини плану Україною залежить подальше доля підписання угоди щодо спрощеного візового режиму між Україною та ЄС.