Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Екс-голова фонду соцстраху перед звільненням відкрив фірму в Британії та прописав її у власній Лондонській квартирі під мільйон фунтів

За два місяці до звільнення з посади колишній голова правління Фонду соціального страхування України Олег Шевчук зареєстрував у Британії компанію Shevinvest Ltd, яку прописав у власній лондонській квартирі вартістю 765 тис. фунтів.

Відомості про активи колишнього українського чиновника містяться у Британських реєстрах — Companies House та Реєстру нерухомості, повідомляє проект Pep.org.ua Центру протидії корупції.

Другим співзасновником Shevinvest Ltd стала дружина Шевчука Ірина Удовенко.

Компанія була заснована 13 лютого 2017 року, коли Олег Шевчук працював на посаді голови правління Фонду соцстрахування. З Фонду Шевчук звільнився у квітні 2017 року. Електронну декларацію при звільненні не подава, оскільки закон його не зобов’язує.

У Рестрі значиться, що фірма Шевчука та Удовенко займатиметься “іншими, не класифікованими послугами”. Адреса реєстрації компанії співпадає з адресою будинку, у якому, згідно з британським реєстром нерухомого майна, подружжя Шевчука-Удовенко у 2010 році купили квартиру.  

Стартова вартість лондонської квартири колишнього українського чиновника становить більше півмільйона — 765 тис.фунтів.

З сервісу Google Maps можна дізнатися, що цей новозбудований маєток розташований у одному з центральних районів міста — Кемден Таун. Неподалік — Лондонський зоопарк та Рідженс-парк, один з головних королівських парків Лондона.

Олег Шевчук усе життя працює на державних посадах та займається бізнесом. З квітня 2015 до квітня 2017 очолював Фонд соціального страхування, до того був народним депутатом III, VI, VII скликань поспіль. Працював у Федерації роботодавців України, очолював Державний комітет зв’язку та інформатизації України, був керівником Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій.

Шевчуку належить кілька компаній зі сфери ІТ та будівництва, зокрема оператор найбільшої оптоволоконної мережі в Україні ТОВ “Атраком”.

Бізнесом займається і дружина колишнього нардепа. Компанії Ірини Удовенко неодноразово виходили на державні закупівлі. Зокрема ПП «Бенефіт» у 2014 році отримало підряд на будівництво телевізійно-передавальної станції у Рівненській області вартістю 4,21 млн грн.

Pep.org.ua — проект Центру протидії корупції — єдиний відкритий реєстр національних публічних діячів PEP. Реєстр містить понад 30 тисяч досьє на українських чиновників, їх родичів, бізнес-партнерів та пов’язаних з ними фірм. Реєстр запрацював на початку 2016 року. Його мета — допомогти українським та іноземним фінансовим установам ідентифікувати серед клієнтів українських політичних осіб (PEP). Такі особи вважаються клієнтами підвищеного ризику і банк має особливо ретельно перевіряти їх фінансові операції. Реєстр рекомендований як джерело для перевірки інформації про PEP Державною службою фінансового моніторингу та Національним банком України, є офіційним постачальником даних про PEP-українців для World Check Thomson Reuters.