Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ДОКУМЕНТИ: Медексперт у справі Шабуніна “відмазував” Насірова та вбивцю

Медексперт, що робив експертизу у справі Шабуніна та засвідчив “тілесні ушкодження середньої тяжкості” — Давид Валіахметов — відповідно до документів, уже неодноразово готував сумнівні висновків судово-медичної експертизи.

Так Валіахметов, який займає посаду завідуючого відділу судово-медичної експертизи Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, свого часу робив експертизи Роману Насірову та навіть “відмазував” вбивцю.

У червні-липні 2017 року під час перегляду запобіжного заходу екс-голові ДФС Роману Насірову саме Валіахметов підтвердив наявність у нього тяжкого захворювання та “рекомендував” йому пройти радіойодотерапію.

У судовій ухвалі також ідеться про те, що Насіров заявив, що потребує “невідкладного спеціалізованого лікування у лікувальних закладах за кордоном”, оскільки в Україні відсутні як відповідні умови, так і спеціалісти для такого лікування. Проте суд відмовив у зміні запобіжного заходу та наданні можливості виїзду за кордон.

Очевидно, що раптова тяжка хвороба, яка чомусь не позначилася на зовнішньому вигляді, потребує серйозного лікування, ще й виключно закордоном і виникає саме в момент обрання запобіжного заходу — викликала сумніви у суду.

Нагадаємо, що перед цим  Роману Насірову вже ставили діагноз “інфаркт міокарда”, який спростувала комісія МОЗ, зазначивши, що лікарі “систематично та необґрунтовано перебільшували тяжкість стану здоров’я екс-голови ДФС”.

Це далеко не єдиний випадок, коли Валіахметов готувавав сумнівний висновок судово-медичної експертизи.

У 2010 році, складаючи висновок по справі вбивства, Валіахметов не побачив прямого причинно-наслідкового зв’язку між діями вбивці та смертю жертви, про що йдеться у документах Генпрокуратури. Зокрема, висновок Валіахметова був спростований подальшою комісійною експертизою і суд не взяв його до уваги — цитата з рішення суду: “Викладені у висновку обставини носять характер припущень, обґрунтовуються показаннями…., які суд вважає неправдивими, та спростовуються наведеними вище висновками комісійної судово-медичної експертизи та даними відтворення обстановки та обставин події зі статистом” (т. 2, а.с. 238-239).

Згодом захист обвинуваченого озвучив факт надання Валіахметову хабара у розмірі 100 тисяч гривень за складання неправдивого висновку. Сам обвинувачений був засуджений за вбивство до 13 років позбавлення волі, проте це жодним чином не позначилося на кар’єрі медексперта.

Той же судово-медичний експерт Давид Валіахметов готував висновок у справі, яку шиють голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну про начебто “побиття журналіста”.

“У матеріалах справи відсутні оригінали документів, на базі яких проводилася медична експертиза, щоб дозволило нам залучити альтернативного експерта”, — каже адвокат Віталія Шабуніна Дмитро Онученко. — На наше переконання, уся справа наразі побудована на сфальсифікованому висновку судмедексперта, який не можна розглядати як доказ”, — додає він.
Нагадаємо також, що раніше адвокати вже заявляли про те, що медична експертиза проти Шабуніна — сфальшована і не може бути доказом у справі про “побиття журналіста”.