Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ДОКУМЕНТ — Курченко судитиметься з Україною через незаконно конфісковані завод та нафтопродукти

Кіпрська компанія Empson Limited, що пов’язана із бізнесменом-втікачем Сергієм Курченком, почала процедуру міжнародного арбітражу проти України. Компанія звинувачує державу в порушенні прав іноземного інвестора, гарантованих Договором до Енергетичної Хартії.

Якщо кіпрській оффшорці Курченка вдасться довести порушення і суд ухвалить відповідне рішення, Україна буде зобов’язана виплатити компанії соратника Януковича мільйони доларів за незаконно конфіскований завод та нафтопродукти.

Про це стало відомо із документу, що Центр протидії корупції отримав від Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, що Сергія Курченка підозрюють у використанні Одеського нафтопереробного заводу для ухилення від податків в особливо великих розмірах.

На завод нібито поставили з метою подальшого реекспорту 800 тисяч тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортувалися, а залишалися в Україні. У червні 2017 суд виніс вирок про спецконфіскацію майна Одеського НПЗ.

Арештовані ще у 2015 році нафтопродукти продали за сумнівною процедурою без аукціону та за заниженими цінами бізнесмену з оточення “нарфронтівця” Сергія Пашинського. Проте навіть цієї заниженої суми держава не отримала, натомість понесла, за даними СБУ, 250 мільйонів гривень збитків.

У листопаді 2017 Генпрокуратура відзвітувала про “безпрецедентну” конфіскацію нафтопродуктів у рамках розслідування “злочинної схеми Сергія Курченка”. Хоча самих нафтопродуктів на час конфіскації вже не існувало в природі так само, як і шансів повернути назад кошти від їх реалізації.

“Така виключно “паперова” конфіскація стало можливою у тому числі завдяки зусиллям головного антикорупційного прокурора Назарія Холодницького”, — говорить виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк.

Справа в тому, що САП на чолі з Назарієм Холодницьким завернув перспективні для розслідування на той час справи зі схемами Курченка та розкраданням конфіскованих нафтопродуктів. Якби цього не трапилося, відповідні підозри та обвинувачення могли б уже давно стосуватися справжніх крадіїв пального. Але тепер після “паперової” конфіскації Луценка навіть у разі потрапляння справи до НАБУ, розслідувати її стало безперспективно.

“Більше того через те, що Холодницький не дав розслідувати справу належним чином, а ГПУ незаконно провело конфіскацію, нам доведеться платити Курченку за вкрадені у нас же нафтопродукти”, — додає Каленюк.

Читайте більше: Дар’я Каленюк: Як Холодницький підіграв друзям Пашинського