Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Держуповноважену АМКУ Загребельську звільнили з порушенням закону — ЦПК

Державну уповноважену Антимонопольного комітету (АМКУ) Агію Загребельську звільнили, порушивши підстави, а також саму процедуру звільнення. Про це стало відомо із відповіді Офісу Президента на запит Центру протидії корупції.

5 липня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Агії Загребельської.

Згідно з указом, Загребельську звільнили відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про Антимонопольний комітет України». 

Ця норма говорить, що для звільнення держуповноважених АМКУ треба подання Прем’єр-міністра України, яке вноситься підставі пропозицій голови АМКУ.

Утім жодної інформації про направлення такого подання від Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана немає.

Натомість, як зазначено у відповіді офісу Президента, Загребельську звільнили на підставі подання голови АМКУ Юрія Терентьєва.

Це є порушенням процедури звільнення, оскільки голова АМКУ не має повноважень вносити таке подання.

Крім того, підстав для звільнення Загребельської з посади не було. 

Частина 2 статті 18 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» містить спеціальну норму щодо підстав звільнення держуповноваженого АМКУ. Зокрема за станом здоров’я, за власним бажанням, а також у разі грубого порушення службових обов’язків або вчинення злочину.

Агія Загребельська не подавала заяви про звільнення, не скаржилася на стан здоров’я та головне немає жодної інформації про будь-які порушення з її боку службових обов’язків. Ба більше немає жодного вироку суду щодо вчинення нею злочину та навіть про підозру їй не повідомлялося.   

Екс-держуповноважена вирішила оскаржити наказ про її звільнення та подала до суду на президента. 23 липня Верховний Суд розпочне розгляд позову. 

Агія Загребельська відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладкок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони та різноманітних схем у сфері Мін’юсту.