Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Депутати вночі змінили текст законопроекту про Антикорупційне Бюро – хочуть позбутися небезпечного органу

Сьогодні вночі під час засідання комітету Верховної Ради по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю були внесені зміни до законопроекту №5085, яким створюється Національне Антикорупційне Бюро.

Нардепи змінили текст таким чином, що майбутній орган не матиме ніякої політичної незалежності, а функціонування його важко буде назвати прозорим, як це було в попередній редакції.

Всі правки, які нівелюють незалежність Бюро, були внесені двома депутатами – Сергієм Пашинським, що наразі  балотується від Народного фронту та Ростиславом Павленко, колишнім політтехнологом Віталія Кличка та депутата від партії УДАР, який балотується за списком президентського блоку.

Зокрема правками Пашинського та Павленка знищується положення про неможливість працювати в Бюро людям, які останні 5 років перебували на службі в спеціалізованих правоохоронних органах, давши можливість набрати нових людей, а не тих, що працюють та підтримують корупційну систему сьогодні.

Крім того було прибране положення, щодо обов’язкового проходження поліграфа всіма співробітниками Бюро при прийомі на роботу, щоб дало додаткову можливість перевірки «ключових» борців з високопосадової корупцією на чесність та непричетність до схем.

Були внесені правки, що знищують і політичну незалежність органу. Якщо раніше звільнити голову через політичні мотиви було неможливо, то відтепер за поданням 150 народних депутатів, тобто 1, або максимум 2 фракцій у парламенті, можна підняти питання про усунення голови. Підтримати це мають 226 народних депутатів, тобто простою більшістю Верховної Ради.

«Ми розуміємо, що це було зроблено в останню ніч, щоб не дати громадським організаціям та експертам можливість вплинути на процес та надати публічного розголосу правкам депутатів, – стверджує Дарина Каленюк, виконавчий директор «Центру протидії корупції». – Ми вимагаємо голосування саме законопроекту розробленого Урядом та внесеного на розгляд Верховної Ради Президентом, без тих правок, які були внесені в останню секунду та нівелюють незалежність та прозорість діяльності майбутнього органу. З одного боку створення спеціального органу по боротьбі з корупцією серед високопосадовців є досягненням для України, але фактично Бюро вже від самого створення буде органом-інвалідом, адже не матиме політичної незалежності. А працювати в ньому зможуть ті ж самі старі кадри», – додає вона.

Окрім того внесеними правками був змінений і порядок оплати роботи співробітників Бюро. Якщо раніше законом визначалася мінімальна заробітна плата слідчого на рівні не менше 18 тис. гривень, що мало забезпечити високі зарплати та непідкупність співробітників органу, то скасуванням цієї норми непідкупність слідчих з низькими зарплатами від хабарів високопоставлених посадовців буде важко убезпечити.

Громадські активісти вимагають не приймати цих нівелюючих правок та проголосувати закон в тому вигляді, в якому він був запропонований Президентом та Урядом. Слід зазначити, що саме ця редакція законопроекту була погоджена з міжнародними організаціями, зокрема Міжнародним валютним фондом та Європейською комісію.

Хочемо нагадати, що прийняття законопроекту про створення Національного Антикорупційного Бюро, є обов’язковою умовою для України для отримання 3 траншу допомоги від Міжнародного валютного фонду. Відповідно до умов угоди між МВФ та Україною, законопроект про незалежний Антикорупційний слідчий орган має бути проголосований в парламенті до кінця жовтня 2014 року.

Нівелюючі правки

Всі правки