Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Депутати відклали реальне зняття недоторканності в довгий ящик

Сьогодні Комітет з питань правоохоронної діяльності почав розгляд до першого читання законопроєктів щодо фактичного зняття депутатської недоторканності. Однак не спромігся підтримати жоден із двох запропонованих — депутаток від «Слуги народу» Галини Янченко та від «Голосу» Олександри Устінової. Тепер зняття недоторканності відкладається на невідомо який час. 

Так, між депутатами профільного комітету точилася дискусія щодо того, якими мають бути особливості розслідувань щодо депутатів. Однак депутат від “Слуги народу” та одночасно голова комітету Денис Монастирський поставив на голосування пропозицію відкласти розгляд двох законопроєктів, що члени комітету підтримали. 

“Тепер невідомо, коли депутати знову зберуться розглядати реальне зняття недоторканності. Адже нічого не заважало їм прийняти до першого читання один із них, а уже при підготовці до другого внести правки у разі необхідності. Такими діями депутати банально затягують зняття недоторканності, хоча могли це ще зробити майже місяць тому, коли викинули ці правки із законопроєкту №1009”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Обидва законопроєкти стосуються змін до Кримінального процесуального кодексу та інших законів через те, що у вересні Рада проголосувала за зміни до Конституції щодо зняття депутатської недоторканності. Згідно вказаних змін, недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року. 

Однак, для реального зняття депутатського імунітету потрібні не тільки зміни до Конституції, але й  відповідні зміни до КПК та інших законів. Якщо відповідні зміни до КПК та інших законів не будуть прийняті, то навіть після вступу в силу змін в Конституцію, розслідувати депутатів буде майже неможливо.

Щодо законопроєкту №2237 Янченко, то лише генпрокурор може розпочати розслідування депутата. Своєю чергою, за законопроєктом Устінової №2237-1, генпрокурор не матиме ключової ваги при початку розслідування злочинів, вчинених депутатами.

4 жовтня Верховна Рада проголосувала за багатостраждальний законопроєкт №1009, який мав не меті вдосконалити КПК. Депутати проголосували його у другому читанні лише тому, що профільний комітет вилучив з проекту усі правки щодо скасування недоторканності.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону заявив, що його фракція “Слуга народу” проголосує за фактичне зняття депутатської недоторканності.