Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Депутати повернули покарання за незаконне збагачення

Верховна Рада у другому читання проголосувала за законопроєкт №1031, який відновлює покарання за незаконне збагачення та встановлює цивільну конфіскацію необґрунтовано набутого майна. За 259 народних обранців віддали свої голоси. 

Так, після набуття чинності законом, чиновники нестимуть кримінальну відповідальність за не обгрунтовані активи на 6,2 млн грн (6,5 тисяч неоподаткованих мінімумів громадян). За це передбачається покарання від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльністю. Також, може бути застосована спеціальна конфіскація таких необгрунтованих активів.

Необгрунтовані активичиновників  до 6,2 млн грн – будуть конфісковуватися у цивільному процесі. 

“Покарання за незаконне збагачення — один з ключових інструментів протидії топ-корупції. Без нього неможливо покарати чиновника, який на зарплату в тисячу доларів купує елітні будинки та автівки за значно більші кошти. Тепер чиновникам не вийде прикриватися родичами-роботягами, на яких все незаконно набуте можна записати і сказати, що це заробили вони”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Законопроект ставить на меті не саджати усіх, хто незаконно збагатився, а стягувати незаконні активи у цивільному порядку. Така практика поширена у багатьох країнах світу, адже процес цивільної конфіскації простіший та швидший у виконанні.

Зауважимо, що поріг в 6,2 млн грн, у шість разів вищий, ніж у скасованій Конституційним судом статті про незаконне збагачення, яка діяла до лютого 2019 року. 

Через це правоохоронці були змушені закрити 65 справ НАБУ щодо незаконного збагачення народних депутатів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів, заступників голови СБУ та інших одіозних топ-чиновників. У підсумку фігурантам справ НАБУ пробачили сумнівних статків на 1,3 млрд грн, 1,1 млн доларів та 531 тисяч євро.

Серед чиновників, які вийшли сухими з води, Сергій Семочко, перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки – незаконне збагачення на 7,4 млн грн (3 житлових будинки, 4 земельні ділянки під Києвом); Геннадій Труханов, мер Одеси – 115 млн грн (квартира та 2 приміщення у Лондоні); Павло Демчина, перший заступник голови СБУ – 3,7 млн грн (2 авто та 2 земельні ділянки).