Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Чиновники МОЗу намагаються заробити на хворих на гепатит

Міністерство охорони здоров’я вирішило заробити на хворих на гепатит.

Щойно Кабмін вперше в історії України вирішив фінансувати закупівлю ліків для лікування гепатитів,  чиновники МОЗу одразу почали маніпуляції із тендерами – обмежуючи кількість продавців.

І це – після того, як всі компанії-виробники сенсаційно заявили про готовність більше ніж вдвічі зменшити вартість курсу лікування від смертельної хвороби.

Сьогодні пацієнтські та громадські організації звернулися до Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової з вимогою не допустити закупівлю перших в історії України препаратів для лікування гепатитів за корупційною схемою.

У заяві сказано, що відповідно до  рішення комісії тендерного процесу Міністерства, на торги зможе податися представники лише 1 виробника. Відтак – закупити Міністерство зможе лише певний вид інтерферонів, що наряду з іншими використовуються для лікування гепатитів.

«Рішення номенклатурного комітету – очевидне свідчення підготовки корупційних торгів, – стверджує Віталій Шабунін, голова «Центру протидії корупції». – Ми вже зараз готуємо листи до всіх контролюючих та правоохоронних органів про кричуще порушення та вимагатимемо притягнення до кримінальної відповідальності людей, відповідальних за цю закупівлю».

Нагадаємо, що 4 вересня вперше в історії України Уряд виділив 33,2 млн. гривень на закупівлю ліків для людей, хворих на гепатит. Це мало стати першою державною закупівлею МОЗом ліків для людей з таким діагнозом.

«Ми розуміємо, що чиновники не могли пропустити повз себе такий ласий шматок, – стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор пацієнтської організації ЮКАБ. – Саме тому нас, представників пацієнтської спільноти, не хотіли пускати на закриті засідання робочої групи, прописуючи документацію таким чином, щоб на тендер змогла зайти лише одна компанія».

Хочемо нагадати, що в Україні існує всього 2 виробники препаратів від гепатиту С – альфа-2а та альфа-2в. Обидва препарати довели свою ефективність та мають  всі необхідні ліцензії та міжнародні сертифікати. Для того, щоб тендер відбувся чесно та прозоро, а препарати були закуплені за найнижчою ціною, і відповідно у більшій кількості, тендерна документація не повинна містити перепон для другого виробника. Комісія МОЗу прописала її таким чином, що другий препарат не потрапляє до переліку препаратів, що закуповуватиме МОЗ для людей з діагнозом «гепатит», незважаючи на те, що обидві компанії заявили про готовність зниження ціни та готовність взяти участь у тендері.

«Це стандартна корупційна схема в  державних закупівлях ліків, – зазначає Віталій Шабунін з «Центру протидії корупції», що вже не раз стикався зі схожими порушеннями. – Адже в такому випадку  виробник або постачальник, чия продукція підходить по переліку вимог МОЗу, може виставляти будь-яку ціну, заходячи на тендер із завищеними цінами, та віддячуючи різницею чиновникам. В такому тендері в виграші всі, окрім пацієнтів, яким життєво-необхідне це лікування, – додає пан Шабунін.

На сполох почали бити й народні депутати України. Вони надіслали спільного звернення до Міністра охорони здоров’я пані Раїси Богатирьової із закликом втрутитися в процес та не дати обікрасти пацієнтів. У противному випадку саме Міністр відповідатиме не лише за організацію завідомо корупційної державної закупівлі, а й за зрив першої в історії України закупівлі за бюджетний кошт ліків для дорослих, хворих на Гепатит С.

Слід відзначити, що декілька днів тому в ЗМІ з’явилася інформація, що обидва виробники препаратів для хворих на гепатит готові знизити ціни на свою продукцію під час закупівлі препаратів Міністерством охорони здоров’я.

На думку громадських організацій, відкритість та готовність до перемовин мали стати основою для відкритого та прозорого тендерного процесу.

Натомість чиновники з міністерства охорони здоров’я зробили все, щоб не допустити конкурентних закупівель.

Наразі пацієнти та громадські активісти сподіваються, що Міністр охорони здоров’я пані Богатирьова не допустить корупційного тендеру та змусить своїх підлеглих створити нормальні ринкові умови для проведення тендеру та провести його відкрито, закупивши найбільшу кількість препаратів за найнижчою ціною.