Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Антикорупційний комітет Ради підтримав запропонований Зеленським законопроект про незаконне збагачення і цивільну конфіскацію

6 вересня комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики підтримав запропонований Президентом законопроект №1031 та рекомендував парламенту ухвалити його за основу та в цілому. Він передбачає повернення покарання за незаконне збагачення та запроваджує цивільну конфіскацію необгрунтованих активів. Запропонована редакція враховує позицію Конституційного Суду, який у лютому 2019 року скасував покарання за цей злочин. 

За відповідне рішення віддали голоси 10 членів комітету.  Депутати зможуть проголосувати за цей законопроект уже наступного тижня. 

Так, злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 14, 5 млн гривень перевищує законні доходи чиновника. За це передбачається покарання від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльністю. 

Якщо ж різниця між набутими активами і законними доходами від 960 тисяч гривень (500 прожиткових мінімумів для пацездатних) і до 14, 5 мільйонів — вони будуть стягуватися судом в цивільному порядку. 

Більше того, передбачена можливість стягувати понадмільйонні активи, отримані чиновником за 3 роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. 

Така норма може дозволити позбавити необгрунтованих активів фігурантів справ НАБУ, які уникли покарання завдяки рішенню Конституційного суду. 

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Тобто законопроект ставить на меті не садити усіх, хто незаконно збагатився, а стягувати незаконні активи у цивільному порядку. Така практика поширена у багатьох країнах світу, адже процес цивільної конфіскації простіший та швидший у виконанні.