Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Антикорупційний комітет ВРУ рекомендував Раді і Уряду призначити двох міжнародних аудиторів оцінювати НАБУ

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції рекомендував Парламенту делегувати за своєю квотою американського аудитора Роберта Сторча в комісію зовнішнього оцінювання Національного антикоруційного бюро.

Кандидатуру Роберта Сторча, подану Посольством США в Україні, комітет підтримав одноголосно. Тепер за американського аудитора має проголосувати звичайна парламентська більшість.

Також члени антикорупційного комітету рекомендували Кабінету міністрів України призначити Генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством (OLAF) Джовані Кесслера аудитором НАБУ за квотою Уряду.

Кандидатура Кесслера була подана представництвом ЄС в Україні.

Згідно з законом, Президент, Верховна Рада та Кабінет Міністрів мають визначити по одному члену комісії з зовнішнього оцінювання НАБУ з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах кримінальної юстиції чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такого аудиту, а також мають бездоганну ділову репутацію.

“Я звернувся до посольства ЄС та США з проханням подати кандидатури від міжнародних партнерів із досвідом роботи в контролюючих чи правоохоронних органах, – стверджує Єгор Соболєв, голова парламентського Комітету із запобігання та протидії корупції. – Впевнений, що призначення аудиторами міжнародних експертів в цій галузі забезпечить незалежність оцінювання роботи НАБУ та високий рівень аудиту. Сподіваюся, що уряд підтримає кандидатуру керівника одного з ключових правоохороних органів ЄС на посаду аудитора НАБУ від Кабінету міністрів України”.

Роберт Сторч є заступником генерального інпектора США та працює в Генеральній інспекції, що в структурі Міністерства юстиції США. Офіс головного інспектора – незалежна державна установа, завдання якої – виявляти і розслідувати розтрати, шахрайства, зловживання та неправомірні дії робітників всіх підрозділів і програм Мінюсту США. Зокрема цей офіс здійснює аудит, в тому числі фінансовий, роботи ФБР та Інтерполу, інспектує роботу всіх федеральних прокурорів США.

Європейське управління боротьби з шахрайством, яке очолює Кесслер, розслідує всі випадки зловживання коштами Євросоюзу, вивчає операційну та фінансову роботу будь-якої інституції чи органу ЄС.

Джовані Кесслер брав участь у роботі конкурсної комісії з обрання директора Антикорупційного Бюро та, фактично, відстояв прозорість роботи комісії та результати всього конкурсу.

Як відомо, у 2017-му Антикорупційне бюро України проходитиме перший зовнішній аудит за два роки роботи, результат якого є єдиною законною підставою для звільнення чинного директора Бюро Артема Ситника з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування незалежного правоохоронного органу.

Аудит проводить комісія зі складу трьох осіб. Для проведення оцінки члени комісії зовнішнього контролю мають право доступу до фінансових документів Бюро, матеріалів кримінальних провадженнь, де завершено досудове розслідування; можуть проводити конфіденційні інтерв’ю з працівниками НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, інших державних та правоохоронних органів. Висновок незалежної зовнішньої оцінки діяльності Національного бюро оприлюднюється разом письмовим звітом Національного бюро та заслуховується Верховною Радою України.

Строки проведення оцінки законом не визначені, отже комісія матиме достатньо часу аби розробити необхідний “дизайн” такого аудиту, та грунтовно підготуватися до його здійснення.