Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти встановили на Банковій пам’ятник президенту-брехуну

Сьогодні громадські активісти та антикорупціонери встановили під Адміністрацією Президента пам’ятник “брехуну” – у відповідь на обдурювання Петра Порошенка, який публічно обіцяв зняття недоторканності з суддів і можливість їх арешту, але на практиці ввів усіх в оману – запропоновані ним зміни до Конституції захищають та покривають суддів-корупціонерів.

IMG_0220

“Законодавча норма про можливість затримання та арешту судді, яка була внесена до Конституції влітку, не працює, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Лише за один тиждень 2 суддів, упійманих “на гарячому” при отриманні хабаря, були випущені прямо із зали суду, який всупереч закону, вимагав дозволу Вищої ради правосуддя на їх арешт. Президент обдурив Парламент і всіх українців, бо замість скасування касти недоторканних, судді отримали ще одного покровителя – Вищу раду правосуддя, яка трактує президентські норми на користь хабарників в мантіях”.

Як відомо, наприкінці січня Вища Рада Правосуддя опублікувала роз’яснення, відповідно до якого арештувати суддю можна тільки за згодою цієї Ради. Таке трактування норм про арешт та затримання судді суперечить і Конституції, і Кримінально-процесуальному кодексу, та головне – дозволяє затриманим під час скоєння тяжких корупційних злочинів суддям уникати арешту.

Так, на підставі цього роз’яснення ВРП вже було звільнено суддю Соломянського суду Сергія Зінченко, якого співробітники НАБУ затримали під час отримання хабаря у розмірі 22 тис. дол, та суддю Миколу Сарапа з Кіровоградського райсуду, якого було затримано під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 3 тис. дол.

“Таке “роз’яснення” Вищої ради правосуддя не є нормативним документом і фактично суперечить Конституції України та здоровому глузду, – розповідає Роман Маселко, юрист, член Громадської Ради Доброчесності. – Президент повинен або озвучити свою позицію та реалізувати функцію гаранта конституції, або визнати, що він брехун, і саме він є гарантом збереження суддівської недоторканності, яку він обіцяв скасувати”.

Стаття 482 Кримінально-процесуального кодексу України чітко говорить про те, що “Без згоди Вищої Ради Правосуддя суддю не може бути затримано або утримано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину”. Тобто, суддю, якого взяли під час отримання хабаря, що є тяжким злочином мають право затримувати та арештовувати без згоди на це Вищої Ради Правосуддя.

Активісти вимагали від президента належно та невідкладно відреагувати на роз’яснення Вищої ради правосуддя, та проактивними практичними діями підтвердити свій намір скасувати привілейований статус суддів в Україні.

Варто нагадати, що позиції щодо роз’яснення Вищої ради правосуддя висловили всі, окрім Президента: директор Національного антикорупційного бюро, генеральний прокурор України, провідні громадські експерти у судовій сфері тощо.