Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти роздали керівникам держави труси і вимагали декларацій

Перед урядовими будівлями в Києві антикорупціонери розвісили “іменні” труси та закликали керівників держави не боятися і подати свої електронні декларації за 2015 рік.

Під будівлями Парламенту, Уряду та Адміністрації Президента активісти вимагали від спікера, прем’єр-міністра і президента “не бути трусами-боягузами”, а першими здати в Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) свої електроні декларації та стати прикладом для решти високопосадовців, які згідно закону, мають подати електронні декларації до кінця жовтня.

Наразі в Реєстрі НАЗК немає декларацій найвищого керівництва держави – ані Президента, ані Прем’єр-міністра, ані спікера Парламенту.

img_8723

Із 50 тисяч високопосадовців, які повинні подати декларації першими, зробили це близько 10 тис., тобто, 20% від всіх високопосадовців, які мають подати електронні декларації у “першу хвилю”. Термін подачі декларацій добігає кінця 30 жовтня.

“Крім мене декларації подали всього 6 народних депутатів, – говорить Єгор Соболєв, народний депутат, голова парламентського Комітету із запобігання і протидії корупції. – Я закликав колег-депутатів своїм прикладом показати, що вони мають не лише ухвалювати закони, але і виконувати їх. Це стосується і Президента, який особисто обіцяв міжнародним партнерам, що електронне декларування в Україні запрацює вчасно, але сам до цих пір не довів це на практиці – не подав своєї декларації”.

img_8721

В першу хвилю декларування, а саме з 1 вересня по 30 жовтня, окрім вищого керівництва держави, мають подати декларації керівники Адміністрації Президента, заступники, радники та помічники міністрів, члени КабМіну, нацкомісій та Антимонопольного комітету, голови Фонду держмайна та НБУ із заступниками, народні депутати, судді, прокурори, детективи НАБУ, слідчі, військові посадові особи вищого офіцерського складу та державні службовці категорії “А” або “Б”.

“За неподану декларацію, або брехню в ній передбачена кримінальна відповідальність та позбавлення волі терміном до 2 років. Керівництво держави шукає способу уникнути цього та обійти закон. Ми вже відбили 8 спроб змінити закон про електронне декларування, але розуміємо, що їх буде ще більше. Наприклад, за два тижні до дедлайну політики спробують скасувати кримінальну відповідальність за неподання декларацій. Окремі спікери влади вже починають говорити про це вголос, а з огляду на кількість поданих декларацій – такий сценарій більш, ніж реальний”, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції».

img_2904

Із понад 10 тисяч наявних у Реєстрі декларацій більшість заповнена суддями (1500 +), прокурорами (1000+) та чиновниками середньої ланки – начальниками департаментів, помічниками тощо. Відсутні декларації всіх мерів обласних міст України, Генерального прокурора України, директора Антикорупційного бюро та керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Із 15 членів Вищої Ради юстиції декларацію подав лише один, а з працівників адміністрації Президента всього 4 чиновника.

img_8725

Всього до дедлайну подачі електронних декларацій залишилося менше 2 тижнів. Активісти наголошують на тому, що якщо всі кинуться їх заповнювати в останній день, то система може не витримати, на що і сподіваються чиновники. “Відповідальність за безперебійну роботу реєстру декларацій лежить на керівництві НАЗК та Держспецзв’язку, – стверджує Олександр Леменов, менеджер Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ. – Керівництво цих 2 органів, зокрема Наталя Корчак та Олександр Євдоченко мають нарешті усвідомити, що блокування нормального функціонування системи е-декларування може завершитись для них кримінальною відповідальністю”.