Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти: Президентський законопроект про антикорупційний суд – це псевдореформа

Антикорупційні організації розкритикували законопроект Президента №7440 про антикорупційний суд, як такий, який не відповідає вимогам Венеційської комісії та не дозволяє забезпечити незалежність антикорупційного судочинства.

Законопроект №7440, поданий Президентом на розгляд парламенту, суперечить основній рекомендації Венеційської комісії, а саме не передбачає ключової ролі міжнародних донорів у доборі антикорупційних суддів”, – йдеться в заяві оприлюдненій Центром Протидії Корупції, Тransparency Іnternational Україна, Автомайданом та Реанімаційним пакетом реформ. Натомість передбачається “виключно дорадча роль” міжнародної ради, рішення якої можна буде подолати 11 членами ВККС так само, як було подолано висновки Громадської ради доброчесності у конкурсі до Верховного суду.

“Законопроект, який 1,5 року вимагали міжнародні партнери та громадськість, немає нічого спільного зі створенням реального незалежного антикорупційного суду з прозорою процедурою відбору суддів міжнародними експертами, – стверджує Олександр Леменов, експерт РПР. – Натомість ми бачимо чергову спробу обрати “потрібних” суддів, як це було зроблено під час конкурсу до Верховного суду, куди пройшло багато суддів з явно заплямованою репутацією”.

Антикорупційні організації також звернули увагу на вимоги до кандидатів на посади суддів, за дотриманням яких сформувати суд буде практично неможливо. “Так, на додачу до суддівського, адвокатського або наукового досвіду, кожен кандидат до Вищого антикорупційного суду має також мати “значний досвід професійної діяльності у сфері права з питань протидії корупції у міжнародних організаціях або міжнародних судових органах”. Осіб, що мають такий досвід – одиниці. Більше того, ВККС зможе дискваліфікувати навіть кандидатів, що мають такий досвід, адже Комісія на власний розсуд та без жодних критеріїв вирішуватиме, чи той чи інший кандидат має достатньо “значний” міжнародний досвід”, – йдеться у заяві.

Це чергова спроба псевдореформи та створення псевдосуду, формуванням яким займатимуть старі кадри – Шабунін

“Законопроект №7440 – це чергова спроба псевдореформи та створення псевдосуду, формуванням яким займатимуть старі кадри, – стверджує Віталій Шабунін, Голова правління Центру Протидії Корупції. – Українців та міжнародних партнерів знову хочуть банально “розвести”, як це сталося з судовою реформою. 80% старих суддів були переобрані до Верховного Суду, те саме відбудеться і тут у разі ухвалення цього законопроекту. Такий антикорупційний суд нікому не потрібен – це буде черговий Печерський суд, який виноситиме політично потрібні рішення”, – додає він.

Громадськість наголошує, що запропоновані Президентом умови добору суддів та підсудність Вищого антикорупційного суду суперечать рекомендаціям Венеційської комісії та нівелюють саму суть створення антикорупційного суду. Саме тому, антикорупційні організації закликали Президента України відкликати законопроект №7440 та подати на заміну законопроект, який відповідатиме рекомендаціям Венеційської комісії.