Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти презентували реєстр провалів Вищої ради правосуддя

Сьогодні, 4 вересня, громадські організації Фундація DEJURE, Автомайдан та Центр протидії корупції опублікували “Реєстр провалів Вищої ради правосуддя”. У продукті зібрані конкретні випадки тиску на суддів за непокору політизованій системі та безкарності тих, хто такий тиск здійснює, — найяскравіші свідчення того, що без перезапуску ВРП ми так і не побачимо дійсно незалежної судової гілки влади.

Замість незалежних професіоналів — погоджені з владою функціонери, що не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики. Замість звільнення недоброчесних — тиск на незалежних суддів. Такими постають чинний склад і діяльність Вищої ради правосуддя.

До реєстру увійшли:

Ці та інші справи засвідчують: чинний склад ВРП лише перешкоджає справжньому очищенню суддівського корпусу, тому Вищу раду правосуддя потрібно перезавантажити, при цьому змінивши не просто імена, але й підхід до її формування в цілому.

«29 серпня Президент України зареєстрував законопроект, який передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів — ще одного важливого органу суддівського врядування — за участі міжнародних експертів. Цього тижня згаданий проект розглядатимуть на засіданні Комітету з питань правової політики. Це важливий крок, проте його впровадження стане лише напівмірою, — наголошує голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков. — Водночас реформа самої ВРП, так само як і порядку її формування, не передбачена. Це не просто мінус, це — гарантований провал усієї реформи»

Усі зібрані у «Реєстрі» матеріали повинні стати беззаперечною підставою для реформації Вищої ради правосуддя як обов’язкової умови проведення справжньої, а не позірної судової реформи. При цьому перезапуск ВРП має відбутися не лише через зміну прізвищ, а через зміну підходу до формування Ради.

«Наш сайт — це постійне нагадування для Президента і Парламенту про необхідність перезавантаження ВРП. Між тим, вже зараз нам пропонують інструмент контролю за доброчесністю членів ВРП. Таким інструментом є етична комісія, створення якої передбачає президентський законопроект. Але така комісія буде ефективною лише за умови, що вирішальну роль у ній відіграватимуть міжнародні експерти, які матимуть повноваження звільняти негідних членів ВРП», — зазначає Галина Чижик, експертка Центру протидії корупції, членкиня Громадської ради доброчесності.

 

«Реєстр провалів Вищої ради правосуддя» підготовлено спільно Фундацією DEJURE, Автомайданом та Центром протидії корупції. Веб-версія продукту підготовлена за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE, Автомайдану та Центру протидії корупції і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.