Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти представили список злитих справ НАЗК та вимагають перезапуск органу

У середу 15 травня громадські організації “Центр протидії корупції” та “Декларації під контролем” представили “чорний список” Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) — підбірку кейсів, у яких НАЗК допомогло корупціонерам уникнути відповідальності. На думку активістів, усі ці факти свідчать про провалену роботу агентства і необхідність його перезапуску.

Разом з НАБУ та САП  агентство мало б сприяти притягненню винних до відповідальності. Проте НАЗК не виправдало очікувань, проваливши усі 5 ключових напрямків свої роботи.

“Антикорупційної стратегії немає, перевірку на конфлікт інтересів застосовують за принципом “друзям – все, ворогам – закон”, якісний державний контроль за фінансуванням політпартій не забезпечено, результатів роботи у сфері захисту викривачів немає, і головне — е-декларування було саботоване. Все це підтверджується конкретними фактами, які свідчать, що керівництво НАЗК замість роботи виконує політичні замовлення”, — стверджує голова ГО “Декларації під контролем” Олександра Дрік.

Серед переліку фактів, зокрема, є приклад як агентство допомогло екс-нардепу Миколі Мартиненку врятувати від незручного прокурора у його кримінальній справі, або ж як НАЗК повірило, що 88 річна бабуся прокурора Дмитра Суса розсікає на Аudi Q7.

Загалом активісти виділили чотири розділи, у яких зібрали список справ:

 • таємні агенти (https://bit.ly/2HtSucF) — приклади того, як НАЗК дозволило не подавати декларації понад 30 тисячам СБУшникам та військовим прокурорам;
 • політичні замовлення (https://bit.ly/2HssT3v) — справи, у яких дії НАЗК мають політичний характер та використання антикорупційного органу для своїх інтересів;
 • могильник НАЗК (https://bit.ly/2HpGb0J) — до цього розділу ми додали справи, що показують, як НАЗК закриває очі на грубі порушення;
 • роз’яснення для допомоги корупціонерам (https://bit.ly/2VljBve) — такі роз’яснення дозволяють чиновникам знаходити різні шпаринки, щоб не декларувати всі свої статки.

“Очевидно, що НАЗК має бути перезавантажене через звільнення керівництва. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску НАЗК. Крім того, на новому конкурсі потрібно залучати міжнародних експертів, голоси яких будуть обов’язковою умовою прийняття рішення на користь кандидата. Це зможе забезпечити необхідну прозорість та якість відбіркового процесу”, коментує член правління ЦПК Олена Щербан.

Національне агентство з питань запобігання корупції запрацювало 2016 року. НАЗК створювали як орган моніторингу діяльності чиновників і пов’язаних з ними корупційних ризиків для виявлення фактів корупції, конфлікту інтересів, невідповідності між доходами і способом життя тощо.

 

Детальніше: http://nazkfails.antac.org.ua/