Активісти подали в суд на Порошенка через призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали у суд на Президента Петра Порошенка через порушення закону та призначення на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського.
Активісти вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування Указу Президента. Причина — відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.
Згідно зі статтею 26 Закону “Про Національне антикорупційне бюро” аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях. Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи не має. І згодом сам підтвердив це журналістам.
“Незаконне призначення на посаду аудитора НАБУ Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом із цим — і весь висновок аудиту, — зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Аудит НАБУ не може стати інструментом розправи з уже ненависним для багатьох політиків антикорупційним органом”.
Виконавчий директор українського представництва глобального антикорупційного руху Transparency International Ярослав Юрчишин заявив: “Президент не скористався можливістю призначити за своєю квотою в комісію авторитетного міжнародного фахівця з досвідом проведення аудиту правоохоронного органу. Прикро, але це його право і його вибір. Однак, ми наполягаємо на тому, щоб вимоги закону були дотримані і всі члени комісії відповідали прописаним критеріям”.
Нагадаємо, 19 червня Порошенко підписав указ про призначення Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.
Згідно з інформацією ЗМІ, Жебрівський — давній соратник Петра Порошенка. На початку 2000-х років Павло Жебрівський став першим заступником нинішнього Президента у партії “Солідарність”. Очевидно, саме ця обставина дозволила йому у квітні 2005 року очолити Житомирську обласну державну адміністрацію, а 2015 року стати керівником управління Генпрокуратури.
Варто нагадати, що негативний висновок аудиту є єдиною законною підставою для позачергового звільнення чинного директора Бюро з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування правоохоронного органу.
Проводити аудит повинна комісія, до якої по одному представнику мають делегувати Уряд, Парламент та Президент України.