Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти гримали телефонними слухавками під ВР – вимагала для НАБУ незалежної “прослушки”

Сьогодні близько 50 громадських активістів з “Центру протидії корупції”, “Реанімаційного пакету реформ” та Автомайдану вимагали від парламенту дати НАБУ право самостійної “прослушки”.

Щоб переконати спікера Верховної Ради Андрія Парубія та голів парламентських фракцій розглянути на поточному сесійному тижні законопроект №4812 – “про прослушку” для Антикорупційного Бюро, активісти прийшли під Верховної Ради та грюкати телефонними трубками під час погоджувальної ради.

Проект закону №4812, що надає Національному антикорупційному бюро України законодавчу можливість за рішенням суду самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку (прослуховувати телефони), відповідно до прийнятої міжнародної практики, був зареєстрований півроку тому, рекомендований профільним комітетом і пізніше – включений в порядок денний осінньої сесії Ради.

Наразі розгляд Парламентом цього законопроекту заморожено з невідомих причин.

Сьогодні право самостійної прослушки мають Служба безпеки України та національна поліція (МВС), новий же антикорупційний орган такого права не має.

Останній меморандум між Україною та Міжнародним валютним фондом містить зобов’язання України надати НАБУ право на прослушку до кінця листопада.

“Після оприлюднення е-декларацій Україна побачила, що корупція сконцентрована в політиці. Парламент має допомогти новим антикорупційним інституціям очистити себе та інші державні органи від клептократі. Я сподіваюся, що народні депутати підтримають цей законопроект, оскільки він є важливим для подальшої боротьби з корупцією”, – вважає голова парламентського антикорупційного комітету Єгор Соболєв.

img_8851

“НАБУ розслідує кримінальні корупційні правопорушення, вчинені вищими посадовими особами держави, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”.- Абсурдно, що з такими повноваженнями та можливостями, НАБУ не може самостійно прослуховувати фігурантів своїх кримінальних проваджень і змушене щоразу звертатися по допомогу до СБУ”.

Залежність Антикорупційного бюро від інших правоохоронних органів збільшує коло осіб, обізнаних із планами детективів про обшуки та затримання. У НАБУ вже заявляли  про те, що стикалися із випадками витоку інформації на стадії досудового слідства, в результаті чого спецоперації Бюро були під загрозою зриву, бо  підозрювані знали про наміри детективів та були попереджені.

У разі отримання права на самостійне прослуховування, НАБУ буде нести повну та вичерпну відповідальність за виток інформації, отриманій під час розслідувань кримінальних проваджень.

Важливо відмітити, що право на прослуховування абонентів надає суд, саме тому жодний правоохоронний орган не має права прослуховувати будь-кого без судового рішення на це. Для прослуховування депутатів додатково потрібно отримати і дозвіл Верховної Ради України. Депутати захищені депутатською недоторканністю і мають дати дозвіл НАБУ “слухати” ТОП-корупціонерів, без чого ефективність оперативно-розшукових дій нового антикорупційного органу значно нижча.

img_8853

У разі підтримки законопроекту №4812 парламентом НАБУ буде прослуховувати тільки фігурантів кримінальних проваджень з підслідності Бюро, тобто, ТОП-посадовців, а не всіх українців.  Верховна Рада також заборонила прослуховування журналістів (закон №1630), тобто, фактично, Бюро отримає право прослуховувати конкретне коло осіб – посібників фігурантів та самих фігурантів кримінальних проваджень Бюро.

img_8856